چگونه فرصت های سرمایه گذاری را تشخیص دهیم؟

ساخت وبلاگ

زمان تخمینی خواندن: 7 دقیقه (1204 کلمه)

Fintech

یکی از سخت ترین کارها برای مشاوران ، شناسایی فرصت های سرمایه گذاری برای مشتریان شما است که جعبه های مناسب را بررسی می کنند. مطمئناً نام هایی مانند اپل ، مایکروسافت و فیس بوک به نظر می رسد یک شرط امن است. اما این الماس در خشن است که می تواند حتی متخصصان سرمایه گذاری با تجربه را از بین ببرد. بنابراین ، وقتی صحبت از ایده های تازه می شود از کجا شروع می کنید؟

مطمئناً تقطیر سر و صدا و تمرکز ما بر روی یک جهان سرمایه گذاری قابل کنترل ، چالش برانگیز است. برای کمک به غلبه بر این مانع ، من به برخی از سرمایه گذاران افسانه ای - به علاوه تیم تحقیقاتی سرمایه گذاری در اینجا در مشترک المنافع - نگاه کردم تا از استراتژی های برتر برای سرمایه گذاری موفقیت آمیز باشم. بنابراین ، متخصصان چه می گویند؟

سرمایه گذاری در آنچه می دانید

دو کتاب سرمایه گذاری مورد علاقه من توسط پیتر لینچ است که به عنوان مدیر پرتفوی صندوق Fidelity Magellan ، بازده سالانه 29. 2 درصد را در طی 14 سال شگفت زده کرد. اگر هرگز یکی از لینچ ها را در وال استریت یا ضرب و شتم خیابان نخوانده اید ، من آنها را به شدت توصیه می کنم.

لینچ به دلیل حداکثر خود "سرمایه گذاری در آنچه می دانید" مشهور بود. او به دنبال نقاط داده های محلی و در عین حال ارزشمند برای اطلاع رسانی تصمیمات خود و کمک به "تبدیل یک سبد سهام متوسط به یک مجری ستاره" بود. اما داده های محلی فقط بخشی از معادله برای شناسایی فرصت های سرمایه گذاری است. ما همچنین به یک معیار در مورد اصول نیاز داریم.

نسبت PEG. لینچ طرفدار بزرگی از نسبت PEG بود ، که نسبت P/E یک شرکت را با نرخ رشد پیش بینی شده پنج ساله خود تقسیم می کند. اگرچه این چیزی نیست که به تنهایی مورد استفاده قرار گیرد ، اما نسبت PEG یک روش خوب برای مقایسه شرکت ها در صنایع مشابه است و ارزش نسبی رشد درآمد آینده را به خود اختصاص می دهد.

به گفته لینچ ، نسبت PEG از 1 (که در آن نسبت P/E آن برابر با نرخ رشد مورد انتظار آن است) "نسبتاً ارزشمند است". اما نسبت PEG از 1 یا پایین می تواند برای یافتن در یک محیط بازار که در آن ارزیابی ها افزایش می یابد ، چالش برانگیز باشد. به عنوان مثال ، اگر از FinViz برای نمایش برای شرکت هایی با نسبت PEG کمتر از 1 استفاده می کنید ، نتایج شامل صنایعی است که در حال حاضر تحت فشار قرار دارد (به عنوان مثال ، تولید کنندگان خودرو ، بیمه گذاران و خطوط هوایی).

به طور معمول ، سهام با خوش بین ترین انتظارات نسبت PEG بسیار بالاتری دارند. این بدان معنا نیست که این سهام نمی توانند سرمایه گذاری های معقول باشند ، اما برای تعیین اینکه آیا ارزیابی حق بیمه ضروری است ، به کار خود نیاز است. با این حال ، طی 18 سال گذشته به علاوه ، سهام GEG پایین ، مواردی را که در انتهای بالاتر طیف PEG قرار دارد ، ضرب و شتم کرده است (نمودار زیر را ببینید). بنابراین ، شاید لینچ درست بود؟

investment opportunities

تبدیل شدن به کرم کتاب

بیایید به یک نام آشنا مراجعه کنیم: وارن بافت. در یک جلسه برکشایر هاتاوی در سال 2013 ، از بافت پرسیده شد که آیا وی از صفحه نمایش برای محدود کردن جهان سرمایه گذاری خود استفاده می کند. او پاسخ داد:

نه من نمی دانم چگونه. بیل هنوز در تلاش است تا آن را برای من توضیح دهد. ما از صفحه نمایش استفاده نمی کنیم. ما به دنبال چیزهایی نیستیم که P/B یا P/E کم داشته باشند. ما دقیقاً اگر کسی کل شرکت را به ما پیشنهاد داده و فکر می کند ، در پنج سال به دنبال مشاغل هستیم؟

ایده های بافت بیشتر ناشی از خواندن بی پروا او است. به گفته خیابان فارنام ، وی طبق گزارش ها تقریباً 80 درصد از روز خود را "خواندن و تفکر" می گذراند. بنابراین ، اگر می خواهید مانند بافت سرمایه گذاری کنید ، شروع به خواندن بیشتر کنید!

برخی سعی کرده اند روش ارزش ذاتی Buffett را مهندس معکوس کنند. انجمن سرمایه گذاران انفرادی آمریکا (AAII) بر اساس کار رابرت هاگستروم ، نویسنده Warren Buffett Way ، یک صفحه نمایش شبیه به بافت ساخت. صفحه نمایش AAII به دنبال شرکت هایی است که جریان پول نقد آزاد اضافی را ایجاد می کنند و دارای یک ارزیابی جذاب مبتنی بر جریان نقدی آزاد نسبت به رشد هستند.

ریسک و پاداش را اندازه گیری کنید

نگاهی به افسانه ها باید شامل مربی بافت ، بنیامین گراهام باشد. او یک کتاب اصلی در مورد سرمایه گذاری ، تجزیه و تحلیل امنیتی و سرمایه گذار هوشمند تازه کار نوشت. در چک لیست سرمایه گذاری 10 امتیازی گراهام ، 5 امتیاز اول پاداش و 5 امتیاز دوم را اندازه گیری می کند.

گراهام هنگام شناسایی فرصت های سرمایه گذاری 7 از 10 معیار را جستجو کرد. اما فهمیدم که پیدا کردن حتی چند سهام که از آن موانع عبور می کنند تقریباً غیرممکن است. و یک مطالعه در سال 1984 که در مجله تحلیلگران مالی منتشر شد ، نتیجه گرفت که استفاده از معیارهای فقط 1 و 6 منجر به بازده بزرگ می شود.

اما ، با این وجود ، شایان ذکر است که AAII دارای یک صفحه نمایش اصلاح شده گراهام است که برخی از دستورالعمل ها را از بین می برد ، و عملکرد خوبی داشته است.

یک جهان قابل کنترل ایجاد کنید

تیم تحقیقاتی سرمایه گذاری Commonwealth از غربالگری (در FactSet) برای انتخاب گزینه های سرمایه گذاری در پلتفرم خدمات پرتفوی ترجیحی ما استفاده می کند. برای نمونه کارها SMA درآمدی انتخابی ما ، به تاریخ رشد سود سهام ، همراه با سایر اقدامات از جمله نسبت P/E رو به جلو ، بازده سرمایه سرمایه گذاری شده و درصد کل بدهی ها نگاه می کنیم.

مدل ما از یک رویکرد چند عاملی استفاده می کند و رتبه های هر عامل را در یک نمره کلی کلی می آمیزد. گاهی اوقات ، سهام هایی را انتخاب می کنیم که در رتبه بندی فاکتور قرار نمی گیرند ، اما فقط پس از بازرسی از اصول اولیه.

از دام ارزش خودداری کنید. البته غربالگری نمی تواند کل فرایند سرمایه گذاری شما باشد. این رویکرد برای مدیران کمی با فرآیندهای تحقیقاتی چند عاملی قوی کار می کند. اما برای یک سرمایه گذار متوسط؟این یک بازی باخت استصفحه های ارزشی که معیارهای اهرم مانند P/E کم و عملکرد سود بالا را می توانند به نامهای خارج از خانه منجر شوند که ممکن است یک دام ارزش باشد.

به عنوان مثال ، من یک صفحه نمونه را با استفاده از P/E کم (زیر 13. 5) و عملکرد سود بالا (بالاتر از 3. 5 درصد) اجرا کردم. این شرکت منجر به شرکت هایی با چالش های آشکار از جمله فیلیپ موریس ، فورد و AT& T شد. من نمی گویم این سرمایه گذاری های بد است. اما با استفاده از صفحه نمایش خود ، می توانید شرکت هایی را پیدا کنید که متناسب با معیارهای شما باشد.(الزامی که نسبت بدهی به سهام باید زیر 50 درصد باشد ، سهام فوق الذکر را از صفحه نمایش شما حذف می کند.)

منابع اضافی

با هزینه ای ، Argus و Moingstar® (هر دو از طریق بسته تحقیقاتی شرکت در دسترس مشاوران مشترک المنافع هستند) تجزیه و تحلیل های اساسی عالی را ارائه می دهند که می تواند به عنوان منبع تولید ایده استفاده شود. و ارزش ارزش ، همچنین بخشی از بسته ، یک لیست را برای سهام ارائه می دهد که به شما امکان می دهد به سرعت در زیر مجموعه بزرگی از ایده ها حرکت کنید.

جان هوبر - مدیر پرتفوی مدیریت سرمایه صابر و نویسنده یک وبلاگ خارق العاده (سرمایه گذاری پایه) - می گوید که یکی از منابع اصلی تولید ایده او شامل "صفحه بندی از طریق خط ارزش" است تا به او "نگاه مداوم به 3500 یا بیشتر شرکت ها بپردازد. هر چهارم. "این یک رویکرد وقت گیر است ، اما نشان می دهد که اطلاعات زیادی در نوک انگشتان شما وجود دارد.

سپس گزینه های بدون هزینه برای در نظر گرفتن وجود دارد. من فهمیدم که مجمع SecurityAnalysis در Reddit ارزشمند است - بیشتر برای جمع آوری جمع نامه های صندوق های سه ماهه. منبع دیگر Whale Wisdom است ، یک مجموعه رایگان (اگرچه ارتقاء داده شده در دسترس است) از پرونده های 13-F اخیر برای مدیران صندوق های مردمی. سرانجام ، Finviz یک صفحه نمایش رایگان سهام است که دارای یک کتابخانه جامع از نقاط داده در دسترس برای کاربران است.

اگر می خواهید کمی خمیر را خرج کنید ، AAII یک منبع عالی برای ایده های غربالگری است و سالانه 29 دلار معقول است. جستجوی آلفا (20 دلار در ماه) نیز ارزش تجزیه و تحلیل عمیق تر را دارد.

هنر سرمایه گذاری

یافتن استراتژی های مناسب برای سرمایه گذاری موفقیت می تواند هنر بیشتری از علم باشد. به همین ترتیب ، هیچ یک از روشها یا منابع مورد بحث در اینجا نباید بی عیب و نقص تلقی شود. با این وجود ، چه شما با یک سرمایه گذار تازه کار کار می کنید یا کسی که با تجربه تر است ، امیدوارم که اکنون چند ابزار دیگر در نوار ابزار مشاور خود داشته باشید.

نظرات و عقاید بیان شده در این مقاله از نویسنده است و لزوماً منعکس کننده سیاست یا موقعیت رسمی شبکه مالی مشترک المنافع نیست. در اینجا به هرگونه محصولات تجاری ، فرآیند یا خدمات خاص با نام تجاری ، علائم تجاری ، تولید کننده یا در غیر این صورت ، لزوماً تأیید ، توصیه یا نفع آن توسط مشترک المنافع را تشکیل یا دلالت نمی کند.

تحلیلگر تحقیقات ارشد

Chris Stuart, CFA®

کریس استوارت یک تحلیلگر ارشد تحقیق در مشترک المنافع است. وی با حضور این شرکت از ماه مه سال 2015 ، کلاس دارایی سهام بزرگ را پوشش می دهد و وظیفه ارزیابی و انتخاب مدیران و انتشار تحقیقات را بر عهده دارد. وی همچنین تحقیق و احتیاط در مورد اوراق بهادار سهام فردی را انجام می دهد و با مشاوران برای پاسخ به سؤالات آنها همکاری می کند. کریس لیسانس امور مالی را از Umass Amherst بدست آورد. وی دارای ثبت نام های سری 7 و 66 اوراق بهادار است و یک منشور CFA® است.

گزینه های باینری چیست...
ما را در سایت گزینه های باینری چیست دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مهدی امینی‌خواه بازدید : 15 تاريخ : شنبه 5 فروردين 1402 ساعت: 5:37