الیوت آبرامز پس از خدمت در دولت خود ، نظرات (منفی) خود را در مورد ترامپ تغییر نداده است

ساخت وبلاگ

Elliot Abrams was the special representative for Iran and Venezuela at the State Department during the Trump administration.

الیوت آبرامز هنگامی که شورش 6 ژانویه در کاپیتول آغاز شد ، در اداره امور خارجه خود بود. از آنجا که این دفتر در یک مکان امن و بدون سرویس تلفن همراه قرار داشت ، آبرامز ، سپس نماینده ویژه دولت ترامپ در ایران ، از آنچه اتفاق می افتد آگاه نبود. ابرامز در مصاحبه ای این هفته گفت ، وقتی او از این حمله که هواداران ترامپ علیه نهادهای دموکراتیک آمریکا انجام می دادند ، مطلع شد ، وی در مصاحبه ای این هفته گفت ، وی به هسته اصلی متزلزل شد.

آبرامز ، یک مقام سیاست خارجی جمهوریخواه ، گفت: "من این دیدگاه را به اشتراک می گذارم که این یک حمله وحشتناک و جنایی به قانون اساسی و کنگره ما بود."آبرامز گفت که آیا وی رئیس جمهور دونالد ترامپ خود را به دلیل تحریک جمعیت ، که شامل ضد عفونی کننده های ویروس و سوپرماسیست های سفید پوست است ، پاسخگو است ، گفت که وی "ارزیابی" سناتور میچ مک کانل را که ترامپ را به خاطر اوباش مرگبار مقصر دانسته است ، گفت و گفت. معترضین "دروغ" تغذیه شدند و "تحریک" شدند تا برای سرنگونی نتایج انتخابات اقدام کنند.

اگرچه او دو سال در وزارت امور خارجه ترامپ خدمت می کرد ، آبرامز - که از سنس تد کروز و مارکو روبیو در مقدمات 2016 حمایت می کردند و حتی پس از اینکه نامزد جمهوریخواه شد ، از بازگشت ترامپ امتناع ورزید - گفت که او هرگز تبدیل نشده است.

وی توضیح داد: "در سال 2016 گفتم كه دونالد ترامپ مناسب نیست كه رئیس جمهور شود و دیدگاه من در مورد آن هرگز موج نرفت."و در حالی که او معتقد است که دولت دستاوردهای قابل توجهی در ایران و سایر زمینه هایی که در آن کار کرده بود داشته است ، آبرامز گفت که آنچه در 6 ژانویه اتفاق افتاد ، "رنگ آمیزی" آن میراث است.

وی گفت: "یادآوری مردم از کارهای مثبتی که انجام شده است - به عنوان مثال با توجه به امنیت اسرائیل ، بسیار سخت تر است."

آبرامز ، که به روابط خارجی به شورای روابط خارجی بازگشت ، از جمهوریخواهان و سایر افرادی که حمایت از عقب نشینی ترامپ از توافق هسته ای ایران بودند ، خواست تا به رئیس جمهور جو بایدن یک دوره لطف بدهد. وی گفت: "من فکر می کنم ما باید در مورد سیاست خارجی دولت بایدن ذهن خود را حفظ کنیم."

آبرامز ، نئوكلكانیكی كه پست های ارشد امنیت ملی را در هر دو دولت ریگان و جورج دبلیو بوش برگزار می كرد ، به دو جرم تخلف در رسوایی ایران-كنترا محكوم شد اما بعداً مورد عفو قرار گرفت. پس از انتخابات ترامپ در سال 2016 ، وی به طور جدی به عنوان معاون وزیر امور خارجه مورد توجه قرار گرفت ، اما رئیس جمهور در نهایت انتصاب خود را به دلیل اظهارنظرهای انتقادی که گفته بود مسدود کرد ، از جمله Opeds که نه ترامپ و نه مخالف دموکراتیک وی ، هیلاری کلینتون ، مناسب برای رئیس جمهور بودند ومشاوره جمهوریخواهان برای صحبت علیه ترامپ.

اما آبرامز در نهایت در ژانویه سال 2019 به عنوان نماینده ویژه وزارت امور خارجه ونزوئلا به دولت ترامپ پیوست و در اوت 2020 ، آبرامز برایان هوک را به عنوان فرستاده ویژه ایران جایگزین کرد.

آبرامز در مصاحبه روز سه شنبه گفت که وی معتقد است که "علت شایسته" برای پیوستن به دولت - پس از نزدیک شدن به وی توسط مایک پومپئو ، وزیر امور خارجه پیشین - با توجه به اشتیاق خود در مورد مبارزات کشور آمریکای لاتین برای دموکراسی و تجربه گذشته وی در مورد گذشته خودمسئله ایران. وی افزود: "چرا ترامپ اجازه داد این اتفاق در سال 2019 رخ دهد ، وقتی او اجازه نداد این اتفاق در سال 2017 رخ دهد ، من هیچ ایده ای ندارم."

آبرامز گفت که از آنجا که ترامپ و مقامات ارشد کاخ سفید از پذیرش نتایج انتخابات در روزهای پس از انتخابات 3 نوامبر امتناع ورزند ، کار او به دلیل ترس از تحریک ایرانی در اولین سالگرد قتل ژنرال قاسم سلیمانی به سمت حاوی اوضاع تغییر یافت. در عراق.

آبرامز ، که گفت "بدیهی است که رئیس جمهور بایدن در انتخابات پیروز شد" ، اظهار داشت که ایرانیان از تحریکات خودداری می کنند زیرا می دانستند دولت ترامپ از هرگونه اعتصاب به نیروهای آمریکایی در منطقه تلافی خواهد کرد و گفت که بازدارندگی در طول انتقال ادامه داردبشروی خاطرنشان کرد: ایران در ماه اکتبر فعالیت های تحریک آمیز خود را در منطقه محدود کرد و متوجه شد که یک پاسخ قوی ایالات متحده می تواند به نفع ترامپ پیش از انتخابات ریاست جمهوری کار کند.

وی گفت: "وقتی این پیام تحویل داده شد ، توسط ایرانیان درک شد و آنها از یک رویارویی عقب نشینی کردند.""من فکر می کنم که این پیام دوباره توسط دولت جدید تحویل داده می شود."روز سه شنبه ، یک بمب افکن B-52 در منطقه خلیج فارس ، ششمین نمایش قدرت از پاییز گذشته پرواز کرد.

آبرامز با تأکید بر کار خود در شش ماه گذشته ، گفت که دستاوردهای جبهه ایران این است که دولت رژیم تحریم های اقتصادی را حفظ کرده است ، حتی در روزهای قبل از مراسم تحلیف بایدن فشار بیشتری را اعمال می کند ، در حالی که در همان زمان "از ارتش اجتناب می کردرویارویی با بازدارندگی ایران از تلاش برای کشتن آمریکایی ها در عراق. "

آبرامز گفت که او امیدوار است که دولت بایدن از اهرم ایجاد شده توسط تحریم ها استفاده کند و از توافق هسته ای 2015 استفاده نکند. اما از آنجا که بایدن در طول مبارزات انتخاباتی اظهار داشت که می خواهد دوباره به این توافق نامه بپردازد ، آبرامز گفت که مهم است که برای آزادی همه گروگان های آمریکایی ، تسکین تحریم ها را ببندید.

آبرامز اظهار داشت که بحث و گفتگو با متحدین ایالات متحده و با ایران در مورد بازگشت به توافق نامه بین المللی ممکن است مدتی طول بکشد ، و اظهار نظرهای خود را مبنی بر اینکه آنتونی بلینکلن وزیر امور خارجه ورودی هفته گذشته در جلسات تأیید سنا خود انجام داد ، تکرار کرد.

اکنون که وی در شورای روابط خارجی بازگشت ، جایی که از زمان ترک دولت بوش ، عضو ارشد مطالعات خاورمیانه بوده است ، آبرامز گفت که او از قبل از دوران ترامپ ، در حال بازگشت رهبران حزب به "سیاست خارجی جمهوریخواه سنتی" خواهد بود، که مشارکت بیشتر در خاورمیانه و انزوائی بودن کمتر است. آبرامز در پاسخ به این سؤال كه آیا وی از محاكمه استیضاح سنا علیه ترامپ حمایت می كند تا وی را از اجرای مجدد مقامات منع كند ، حمایت كرد.

وی گفت: "این که آیا کسی که از سمت خود خارج شده است می تواند استیضاح شود ، به عنوان یک سؤال حقوقی سخت که احتمالاً در دیوان عالی کشور به پایان می رسد ، اعتصاب می کند.""من هرگز آن را مطالعه نکرده ام و نمی توانم استدلال ها را از هر دو طرف ببینم."

Jacob Kobluh گزارشگر ارشد سیاسی پیش رو است. او را در توییتر دنبال کنید jacobkobluh یا ایمیل [ایمیل محافظت شده]

یعقوب کورنبلو گزارشگر ارشد سیاسی پیش رو است. او را در توییتر jacobkobluh یا ایمیل [ایمیل محافظت شده] دنبال کنید.

گزینه های باینری چیست...
ما را در سایت گزینه های باینری چیست دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مهدی امینی‌خواه بازدید : 12 تاريخ : دوشنبه 7 فروردين 1402 ساعت: 16:04