دارایی های غیر فعلی چیست؟

ساخت وبلاگ

GoCardless

تیم محتوای Gocardless گروهی از متخصصان موضوع را در زمینه های مختلف از سراسر Gocardless تشکیل می دهد. نویسندگان و داوران در بخش های فروش ، بازاریابی ، حقوقی و امور مالی کار می کنند. همه دانش و تجربه عمیق در جنبه های مختلف فناوری طرح پرداخت و قوانین عملیاتی برای هر یک دارند. این تیم در برنامه های پرداخت خوب تثبیت شده مانند Dext Debit UK ، طرح SEPA اروپا و طرح ACH ایالات متحده و همچنین در طرح هایی که در اسکاندیناوی ، استرالیا و نیوزیلند فعالیت می کنند ، تخصص دارد. بیوگرافی کامل را ببینید

آخرین ویرایش اوت 2021 - 2 دقیقه خوانده شده

اگر مشاغل را اداره می کنید ، ممکن است چندین دارایی داشته باشید که یا از آنها ایجاد کرده اید ، مالکیت کرده اید یا از آنها بهره مند می شوید. شما حتی ممکن است دارایی های ارزشمندی داشته باشید که از نظر جسمی نیستند ، اما در صورت تحقق سرمایه گذاری بلند مدت بسیار خوبی ایجاد می کنند. مهم است که تمام دارایی های خود را بشناسید ، از جمله مواردی که فکر می کنید به اندازه کافی پول نقد ایجاد نمی کنند. بنابراین ، دارایی های غیر فعلی چیست؟برای اطلاعات بیشتر در مورد تعریف دارایی های غیر فعلی ، راهنمای ما را بررسی کنید.

دارایی های غیر فعلی چیست؟

دارایی ها یک منبع اساسی برای یک شرکت برای اجرای عملیات ، افزایش ارزش تجارت و ایجاد درآمد است. در امور مالی و حسابداری ، ترازنامه یک شرکت به دو بخش تقسیم می شود و دارایی های فعلی و غیر فعلی را به نمایش می گذارد. دارایی های غیر فعلی با تعریف دارایی هایی هستند که به راحتی نمی توانند در سال حسابداری پول نقد ایجاد کنند. ارزش کامل دارایی های غیر جاری معمولاً در سال حسابداری تحقق نمی یابد. دارایی های غیر جاری همچنین به عنوان سرمایه گذاری های بلند مدت شناخته می شوند و به جای هزینه های خود سرمایه گذاری می شوند ، به این معنی که هزینه آنها با گذشت زمان گسترش می یابد. یک دارایی می تواند استهلاک یا کاهش یابد. دارایی های غیر جاری بیش از یک سال از یک شرکت بهره مند می شوند.

دارایی های غیر فعلی با یک نگاه

در ترازنامه یک شرکت ، دارایی ها به دو بخش تقسیم می شوند: غیر فعلی و فعلی. دارایی های فعلی به سرمایه گذاری های کوتاه مدت مانند موجودی یا کالاهایی که می توانند فروخته شوند و حساب های دریافتنی حساب می شوند ، اشاره دارد. برخی از نمونه های دارایی های غیر جاری شامل زمین و دارایی ، منابع طبیعی و مالکیت معنوی است.

در ترازنامه ، دارایی های غیر جاری ممکن است تحت هر یک از عناوین زیر ذکر شود:

اموال، ماشین آلات و تجهیزات

سرمایه گذاری (در صورت عدم سود در طی یک سال)

سه دسته اصلی مختلف دارایی های غیر جاری وجود دارد: دارایی های ملموس ، دارایی های نامشهود و منابع طبیعی. دارایی های غیر جاری بیش از یک سال از یک شرکت بهره مند می شوند.

دارایی های ملموس: دارایی های ملموس فیزیکی هستند و شامل زمین و دارایی ، پول نقد ، وسایل نقلیه و تجهیزات هستند.

دارایی های نامشهود: دارایی های نامشهود از فرم فیزیکی ، یعنی اختراعات ، اعتبار برند ، لیست مشتری یا پستی و کپی رایت برخوردار نیستند.

منابع طبیعی: اینها به طور طبیعی منابع موجود در استخراج ، رشد یا استخراج از زمین هستند. برخی از نمونه های منابع طبیعی شامل نفت و گاز ، مواد معدنی ، طلا و چوب است

نمونه های دارایی غیر فعلی

برای یک شرکت یا مشاغل در یک صنعت با سرمایه گذاری بسیار متداول است که درصد زیادی از دارایی های خود را از دارایی های غیر جاری تشکیل دهد. در زیر برخی از نمونه های دارایی غیر فعلی که می توانند ارزش اقتصادی شرکت را ارائه دهند اما به سرعت با دارایی های فعلی قابل انحلال نیست.

سرمایه گذاری های بلند مدت: نمونه ای از سرمایه گذاری بلند مدت زمانی است که یک سرمایه گذار اوراق قرضه یا سهام را خریداری می کند به این امید که آنها در طی سالها بازده قابل توجهی را ارائه دهند.

ملک ، کارخانه و تجهیزات (PPE): این نوع دارایی بخشی جدایی ناپذیر از فعالیت های یک شرکت است و از آنها برای هدایت تجارت شما استفاده می شود. برخی از نمونه های این موارد شامل ماشین آلات ، ساختمان ها ، زمین و مبلمان اداری است.

حسن نیت: حسن نیت یک دارایی نامشهود است که اندازه گیری آن دشوار است. با این حال ، این به شهرت یک تجارت و وفاداری مشتری ساخته شده از شیوه های خوب ، نوآوری و توسعه اشاره دارد.

ثبت اختراعات: ثبت اختراعات نوعی از مالکیت معنوی است که از یک اختراع محافظت می کند. هیچ کس نمی تواند اختراعی را که ثبت اختراع کرده اید بفروشد ، توزیع یا تولید مثل کند. انحصار و منحصر به فرد بودن اختراع شما باعث ایجاد ارزش می شود.

علائم تجاری: علائم تجاری به دلیل ارزش اقتصادی آنها به عنوان دارایی های غیر جاری طبقه بندی می شوند.

لیست های مشتری و پستی: لیست های مشتری و پستی برای یک شرکت به دلیل بازده بسیار زیاد سرمایه گذاری که می توانید از تعامل مستقیم ، بازاریابی B2C و ارتباطات حاصل کنید ، برای یک شرکت ارزشمند است. بانک اطلاعاتی یک شرکت از مخاطبین یا لیست پستی می تواند مشترکان را درگیر کند که می توانند به افزایش تشخیص برند ، ایجاد اعتماد و تولید درآمد کمک کنند. بنابراین ، لیست های مشتری و پستی به عنوان دارایی طبقه بندی می شوند و در بخش دارایی لیست مشتری ظاهر می شوند.

ما می توانیم کمک کنیم

Gocardless به شما کمک می کند تا جمع آوری پرداخت را به صورت خودکار انجام دهید ، میزان مدیر تیم خود را در هنگام تعقیب فاکتورها باید با آن مقابله کنید. دریابید که چگونه Gocardless می تواند به شما در پرداخت های موقت یا پرداخت های مکرر کمک کند.

گزینه های باینری چیست...
ما را در سایت گزینه های باینری چیست دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مهدی امینی‌خواه بازدید : 15 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 17:15