غذای اصلی

ساخت وبلاگ

ارز ایالات متحده در مسیری است که در دو دهه دیده نمی شود. این دلار امسال در سراسر هیئت مدیره تقویت شده است ، و بیشتر این اقدامات پس از افزایش نرخ اول فدرال رزرو در ماه مارس اتفاق می افتد (به نمودار 1 مراجعه کنید). پیاده روی های بعدی و هولناک بودن زبان فدرال فدرال ، این روند را تسریع کرده است.

نمودار 1

در حالی که قدرت دلار آمریکا مبتنی بر گسترده بوده است ، اما یکنواخت نبوده است. ین و پوند استرلینگ بیشترین استهلاک را نشان داده است ، و این نشان دهنده جذابیت سابق به عنوان یک ارز بودجه است (به نظر می رسد که بانک ژاپن به زودی نرخ ها را افزایش می دهد) و عدم اطمینان سیاست دوم. برخی از بازارهای نوظهور به دلیل نرخ سیاست بالاتر (بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین) و مداخلات (همانطور که در هند مشاهده می شود) با کمتر از حد متوسط کاهش یافته است. نرخ یورو دلار برای اولین بار از سال 2002 زیر برابری است.

چرا این اتفاق می افتد؟رانندگان این افزایش دلار دیفرانسیل نرخ بهره و تقاضای پناهگاه امن هستند. نرخ بهره نسبی (تنظیم ریسک) یک عامل قوی در جریان سرمایه است. با توجه به اینکه ایالات متحده یک مشکل بیش از حد گرمای نسبتاً بزرگ و یک مشکل تورم هسته نسبتاً بزرگ دارد ، افزایش نرخ سیاست بالاتر مورد نیاز است. آخرین توطئه های نقطه فدرال رزرو نشان می دهد که میزان ترمینال این چرخه حدود 4. 5 ٪ است. S& P Global Ratings فکر می کند که این مربوط به یک سناریوی "Goldilocks" ، نرم است. تقاضای Safe Haven یکی دیگر از تعیین کننده های اصلی است ، از جمله اینکه ایالات متحده از تنش های جغرافیایی مداوم نسبتاً بی تأثیر است. دلار آمریكا ارز بدون ریسك در جهان است ، بنابراین در مواقع افزایش تنش ژئوپلیتیکی یا فقط در معرض خطر عمومی ، دلار آمریكا تمایل به تقویت دارد. پیچیدگی جالب در این مقطع این است که تقریباً هر بانک مرکزی دیگر دارای مشکلات تورم است و همچنین نرخ پیاده روی دارد.

یک سناریوی غیرمعمول-اما بی سابقه نیست

قسمت های قدرت دلار بزرگ بین چند و فاصله چندانی با هم فاصله دارند ، اما ما قبلاً این وضعیت را دیده ایم. یک لنز مشترک که از طریق آن می توان قدرت دلار را مشاهده کرد ، شاخص "DXY" است که به طور گسترده در بازارهای مالی و مطبوعات مورد استفاده قرار می گیرد. این شاخص دیرینه-که با وزن تجارت نیست-دلار آمریکا را در برابر سبد خرید شامل یورو ، فرانک سوئیس ، ین ژاپنی ، دلار کانادا ، پوند انگلیس و کرونا سوئدی می کند. این نخستین بار در سال 1973 توسعه یافت و مستقر شد و در اواخر دهه 1990 اصلاح شد تا یورو را شامل شود. پنجاه سال DXY در نمودار 2 ترسیم شده است.

نمودار 2

برخی از مشاهدات کلیدی در مورد رفتار DXY به شرح زیر است:

  • مقدار متوسط شاخص طی 50 سال گذشته حدود 97 است و این سریال تمایل دارد که در نهایت به آن مقدار بازگردد و نشان می دهد نوعی میانگین برگشت. در پنج سال اجرا تا همه گیر Covid-19 ، این شاخص با نزدیک به میانگین بلند مدت خود به طور گسترده ای پایدار بود.
  • این شاخص دو دوره ماندگار از قدرت دلار را دیده است: اوایل تا اواسط دهه 1980 و اوایل دهه 2000. در گذشته ، نرخ ایالات متحده به دلیل استراتژی ضد انعطاف پذیری ولکر بسیار زیاد بود و اقتصاد ایالات متحده در پشت کاهش مالیات های بزرگ با نگرانی های فزاینده در مورد کسری دوقلوی تسریع می کرد. در اوایل دهه 2000 ، نرخ ایالات متحده نسبتاً پایین بود ، اما اقتصاد ایالات متحده بهتر از این بود ، و رونق Dot-Com حداقل در ابتدا در جریان بود.
  • این شاخص می تواند برای دوره های بزرگ بالاتر یا پایین تر از میانگین بلند مدت خود باقی بماند. دو دوره قدرت دلار بالاتر از بیش از نیم دهه به طول انجامید ، در حالی که دوره پس از نقطه ضعف دلار بیش از یک دهه به طول انجامید.

افزایش قدرت دلار در سال 2022 باعث بحث و گفتگو در مورد اینکه آیا ما وارد دوره طولانی دیگری برای قدردانی دلار می شویم. در واقع ، DXY اکنون در فاصله چشمگیر اوج اوایل سال 2002 قرار دارد. پیش بینی چنین دوره هایی دشوار است-به طور تجربی ، نرخ ارز توسط بسیاری از اقتصاددانان برای دنبال کردن "پیاده روی تصادفی" دیده می شود-ما به نظر می رسد وارد یک جدید می شویمفاز. رانندگان مسیر سفت کننده نسبتاً تهاجمی از فدرال رزرو ایالات متحده همراه با عدم قطعیت های ژئوپلیتیکی مربوط به درگیری روسیه و اوکراین هستند. فرض کار ما این است که اگر این دو عامل وجود داشته باشد ، قدرت دلار آمریکا ادامه خواهد یافت.

"ارز ما ، مشکل شما": یک راهنمای میدانی برای افراد معصوم بی گناه

اوضاع فعلی به اظهار نظر مشهور 1971 توسط وزیر خزانه داری ایالات متحده ، جان کانالی ، که به همتایان اروپایی خود گفت: "دلار ارز ماست ، اما این مشکل شماست."حتی برای سیاست گذاران در اقتصادهای دیگر که "کار درستی را انجام می دهند"-که احتمالاً معصومین بی گناه هستند ، بیشتر از همه-دلار قوی ایالات متحده سیاستگذاری آنها را پیچیده می کند. به عنوان یک یادآوری ، نرخ ارز قیمت های نسبی است ، بنابراین برندگان (قدردانی) با بازنده ها (استهلاک) وجود دارند. ما اثرات اصلی را به شرح زیر می بینیم:

ارز ضعیف تر تورم جهانی را وارد می کند

ارز محلی استهلاک به هزینه بالاتری از واردات تبدیل می شود. این به فشارهای تورم داخلی می افزاید. همچنین درآمد یکبار مصرف ساکنان داخلی را کاهش می دهد. برعکس در اقتصاد که ارزش از آن قدردانی می کند-آنها تورم خود را صادر می کنند و از هزینه های وارداتی پایین تر و درآمد واقعی بالاتر برخوردار می شوند.

یک ارز ضعیف تر باعث کاهش ناخواسته شرایط پولی می شود

افزایش نرخ سیاست های محلی شرایط پولی را از طریق سه کانال محکم می کند: هزینه های بیشتر وام ، پایین آمدن قیمت دارایی و هزینه های واردات. کانال سوم توسط یک ارز استهلاک نفی می شود. برای سیاست گذاران که با افزایش نرخ برای محکم کردن شرایط پولی با تورم بالا مبارزه می کنند ، یک ارز ضعیف تر ناشی از یک دلار قوی ایالات متحده یک مشکل است: این بدان معنی است که برای دستیابی به شرایط پولی مورد نظر ، نرخ های بالاتر محلی لازم است.

نمودار 3

یک ارز ضعیف تر جریان سرمایه را به خطر می اندازد

ارز داخلی ضعیف تر نیز بر انتظارات تأثیر می گذارد. اگر بازده تنظیم شده در ریسک دارایی های دلار آمریکا بیشتر باشد و انتظار این است که ارز محلی به استهلاک خود ادامه دهد ، پس از آن جریان سرمایه از جمله برای معاملات حمل و نقل احتمال بیشتری پیدا می شود. این جریان های خروجی مطمئناً ارز محلی را پایین تر می کند ، بنابراین این کانال یک عنصر خودآموز برای آن دارد.

ارز ضعیف تر هزینه سرویس بدهی دلار آمریکا را افزایش می دهد

این تأثیر به نسبت بدهی های غیرقانونی دلار ایالات متحده-پرداختهای پیش فرض و بهره-و همچنین میزان بدهی ناشی از آن بستگی دارد: دیوار بلوغ. اثر نرخ ارز در بالای بازار بالاتر (بدون ریسک به علاوه گسترش) نرخ بهره ناشی از سفت شدن فدرال رزرو خواهد بود.

ارز محلی ضعیف تر باعث رقابت صادرات می شود

این یک صعب العبور است ، اما ما فکر می کنیم بعید است که اثرات منفی سایر عوامل را جبران کند. هرگونه افزایش رقابت در برابر پیشینه تضعیف تقاضای جهانی خواهد بود. دوباره ، اگر افزایش دلار طولانی مدت باشد ، این در نهایت می تواند به یک فایده تبدیل شود-چیزی که اقتصاددانان به عنوان "اثر-منحنی J" توصیف می کنند. گفته می شود ، رقابت ایالات متحده از یک دلار مداوم قوی کاهش می یابد ، و این در واقع مسئله ای در دهه 1980 بود که صادرکنندگان ایالات متحده شکایت داشتند.

ارز ضعیف تر بر موقعیت های سرمایه گذاری بین المللی تأثیر می گذارد

سرانجام ، ما همچنین باید سهام و همچنین جریان را در نظر بگیریم و تأثیر ارز ضعیف تر بر موقعیت سرمایه گذاری بین المللی. برای طلبکاران خالص ، دلار قوی به معنای دارایی های بین المللی بالاتر است که به ارز محلی اندازه گیری می شود (تا حدی که این دارایی ها به دلار معرفی می شوند). بدهکاران خالص جلوه های متضاد خواهند داشت و شاهد افزایش بدهی های بعدی آنها هستند. در حالی که موقعیت جهانی سرمایه گذاری بین المللی صفر است (طبق تعریف) ، طیف وسیعی از مواضع کشور وجود دارد. ژاپن ، آلمان و چین همگی مازاد زیادی دارند-غالباً سرمایه گذاری در خارج از کشورهای خود که در آن بازده اغلب بالاتر است-در حالی که ایالات متحده تا حد زیادی بیشترین موقعیت مسئولیت خالص را دارد ، تا حدودی به دلیل نقش خود به عنوان صادرکننده ارز جهانی ذخیرهدارایی

گزینه های زیادی وجود دارد ، اما هیچ راه حل ساده ای وجود ندارد

مقطع فعلی کاهش سرعت رشد جهانی و تورم هنوز هم ، زمینه ای نگران کننده برای سیاست گذاران با موجی از قدرت دلار آمریکا فراهم می کند. هیچ گزینه آسانی وجود ندارد. قدرت ناخواسته دلار نه تنها باعث ایجاد چالش های سیاست کلان می شود ، بلکه هزینه های بالقوه اقتصاد سیاسی را نیز به همراه دارد.

در اینجا لیست کوتاهی از گزینه ها در سطح داخلی و بین المللی آورده شده است.

گزینه های داخلی در کشورهای گیرنده

طوفان را سوار کنید. این واقعاً گزینه ای نیست. قسمت های قدرت دلار بزرگ می تواند سالها دوام داشته باشد. اجازه دادن به استهلاک نرخ ارز منجر به تورم بالاتر ، هزینه های بالاتر خدمات بدهی ، کاهش درآمد یکبار مصرف و کاهش اعتبار سیاستگذار خواهد شد. علاوه بر این ، به احتمال زیاد هزینه های اقتصاد گرده افشانی داخلی را در اختیار دارد زیرا سیاست گذاران به عنوان "کاری" نیاز به "انجام کاری" دارند.

با استفاده از ذخایر به باد تکیه دهید. این احتمالاً یک استراتژی برنده نیز نخواهد بود. مداخله می تواند سرعت استهلاک را کند کند ، اما اگر فشارها بزرگ باشد و پایدار باشد ، این پیروزی ها زودگذر خواهد بود. بازارها می توانند سیاستگذاران را آزمایش و آزمایش کنند ، و نتیجه احتمالاً ارز ضعیف تر و ذخایر کمتری خواهد بود. از ذخایر معمولاً برای صاف کردن نوسانات بازار در مواقع تلاطم استفاده می شود ، اما نه برای مبارزه با امواج مداوم فشارهای استهلاک.

کنترل سرمایه را تحمیل کنید. محدود کردن دسترسی به ارزی یک رویکرد وسوسه انگیز اما احتمالاً ناکارآمد است. نتیجه احتمالی یک بازار سیاه و نرخ ارز دوگانه یا چندگانه است که فقط "خودی" به دسترسی به ارز خارجی دسترسی پیدا می کنند. این منجر به تحریف و جابجایی بازار خواهد شد. همچنین خسارت شهرتی ایجاد می کند و استفاده آینده از ارز را برای معاملات بین المللی محدود می کند.

نرخ را برای جبران استهلاک افزایش دهید. این پاسخ کتاب درسی به شل شدن شرایط مالی است. با این حال ، این نیز مشکل ساز است. اگر سیاست گذاران پولی از نظر افزایش نرخ برای محکم کردن شرایط مالی و کاهش تورم برای اطمینان از رشد پایدار ، "کار درست" را انجام می دهند ، بنابراین استهلاک ارز ناخواسته به این معنی است که نرخ ها باید بالاتر بروند. این یک نتیجه از سه گانه مشهور Mundell است. در اصل ، این به معنای نرخ بالاتر و پایین تر از تولید و اشتغال در نتیجه واردات تورم شخص دیگری است.

گزینه های جهانی

ایالات متحده آمریکا خطوط مبادله ای را به بانکهای مختلف مرکزی مبادله می کند. این راهی برای غلبه بر کمبودهای موقت دلار در بازارهای خارج از کشور است. این کمبودها به طور معمول در دوره های استرس بازار بوجود می آیند که بازارهای دارایی دلار آمریکا به عنوان نمایندگان در دارایی های بدون ریسک خشک می شوند. خطوط مبادله می توانند و در پرداختن به استرس نقدینگی دلار آمریکا در بازارهای برون مرزی مؤثر بوده اند ، اما این که آیا آنها برای رویدادهای ارزیابی دلار بالا ایالات متحده مناسب هستند ، نامشخص است ، زیرا آنها شبیه به ذخایر اضافی هستند: احتمالاً در دفاع از نرخ ارز از بین می روند. مرحله.

اجرای یک توافقنامه Plaza قرن بیست و یکم. اوایل و اواسط دهه 1980 ، مادر همه قدردانی دلار ایالات متحده را مشاهده کرد ، همانطور که در نمودار 2 مشاهده می شود. نتیجه گیری اقتصادی و سیاسی از آن رویداد سرانجام به توافق پلازا سپتامبر 1985 منجر شد ، جایی که بانک های مرکزی ایالات متحده آمریکا ، آلمان ،ایالات متحده ، فرانسه و ژاپن موافقت کردند که برای کاهش ارزش دلار آمریکا مداخله کنند. در حالی که درد فعلی قدرت دلار در حال افزایش است و در حال افزایش است ، ما هنوز سه تا چهار انحراف استاندارد به دور از اوج DXY در سال 1985 هستیم. مهمتر از همه ، تمرکز آن بر روی عدم تعادل تجارت بود و چین به دلیل اقتصاد کوچک خود غایب بوددر آن زمان

بازی پایان بیش از اقتصاد و بازارها است

در نهایت ، وضوح نه تنها به اقتصاد بلکه به سیاست بستگی دارد. قدرت دلار آمریكا بخشی از قدرت اقتصادی آمریكا و از نظر تاریخی وضعیت پناهگاه امن است. دلار آمریکا پول ذخیره جهانی جهان (با حدود 70 ٪ از کل جهانی) و خزانه داری ایالات متحده همچنان دارایی بدون ریسک در جهان است. این درحالی است که در حال حاضر کاهش نسبی به خوبی مستند ایالات متحده در حال حاضر و در آینده ای قابل پیش بینی ، هیچ جایگزینی وجود ندارد.

اما قدرت دلار ایالات متحده نیز منعکس کننده عوامل ژئوپلیتیکی و از هر دو جهت است. ما این را در رابطه با درگیری روسیه و اوکراین و تقاضای حاصل از آن برای دارایی های بدون ریسک مشاهده می کنیم. این تمایل به تقویت دلار دارد. اما همچنین با بازارهای نوظهور و حتی برخی از سیاست گذاران پیشرفته کشور که تلاش های مبارزه با تورم توسط یک سطح دلار آمریکا سخت تر می شود ، تنش هایی نیز وجود دارد که توجیه آن توسط اصول خالص دشوار به نظر می رسد. این باعث ایجاد فشار به عقب می شود.

نتیجه چیست؟قدرت دلار حاصل بیش از حد بیش از حد تأثیر منفی می گذارد و بیشتر از آنکه بر روی اقتصادهای دیگر تأثیر بگذارد ، بیشتر از آن است که ایالات متحده آمریکا به نفع ایالات متحده باشد. در بعضی مواقع یک دلار قوی برای همه افراد درگیر کمتر از بهینه می شود و اگر بازارها تصحیح نشوند ، راه حل یک عنصر سیاسی خواهد داشت. دلار شدید-و مداوم-دلار بلند ایالات متحده از دهه 1980 در پایان توسط سیاست گذاران از طریق توافق نامه پلازا کاهش یافت. بازیگران ممکن است این بار متفاوت باشند ، اما بازی پایان ممکن است به همان اندازه به نظر برسد.

این گزارش یک عمل رتبه بندی نیست.

تحلیلگر اعتبار اولیه:Paul F Gruenwald ، نیویورک + 1 (212) 437 1710 ؛paul. [email protected]

هیچ محتوا (از جمله رتبه بندی ، تجزیه و تحلیل های مربوط به اعتبار و داده ها ، ارزیابی ها ، مدل ، نرم افزار یا برنامه دیگر یا خروجی آن) یا هر بخشی از آن (محتوا) ممکن است اصلاح شود ، مهندسی معکوس ، تولید مثل یا به هر شکل توزیع شود.، یا در یک پایگاه داده یا سیستم بازیابی ، بدون اجازه کتبی قبلی خدمات مالی استاندارد و پور LLC یا شرکت های وابسته به آن (در مجموع ، S& P) ذخیره شده است. محتوا برای اهداف غیرقانونی یا غیرمجاز استفاده نمی شود. S& P و هر یک از ارائه دهندگان شخص ثالث و همچنین مدیران ، افسران ، سهامداران ، کارمندان یا نمایندگان آنها (در مجموع طرفین S& P) صحت ، کامل بودن ، به موقع بودن یا در دسترس بودن محتوا را تضمین نمی کنند. احزاب S& P بدون در نظر گرفتن علت ، هیچ مسئولیتی در قبال خطاها یا حذفیات (سهل انگاری یا در غیر این صورت) ندارند ، برای نتایج به دست آمده از استفاده از محتوا ، یا امنیت یا نگهداری هرگونه ورودی داده توسط کاربر. محتوا بر اساس "همانطور که هست" ارائه می شود. احزاب S& P از هرگونه ضمانت نامه های صریح یا ضمنی ، از جمله ، اما محدود به آنها ، هرگونه ضمانت از قابلیت استفاده یا تناسب اندام برای یک هدف خاص یا استفاده ، آزادی از اشکالات ، خطاهای نرم افزاری یا نقص ، که عملکرد محتوا بی وقفه خواهد بود ، رد می کند ، یا آن را رد می کند. محتوا با هر نرم افزار یا پیکربندی سخت افزار کار می کند. به هیچ وجه طرف های S& P در قبال هر یک از طرفین برای هر یک از طرفین مستقیم ، غیرمستقیم ، حادثه ای ، نمونه ، جبران کننده ، مجازات ، ویژه یا نتیجه ، هزینه ها ، هزینه ها ، هزینه های قانونی یا ضرر (از جمله ، بدون محدودیت ، درآمد از دست رفته یا سود از دست رفته ، مسئولیت پذیر نیستند. و هزینه های فرصت یا خسارات ناشی از سهل انگاری) در رابطه با هرگونه استفاده از محتوا حتی در صورت توصیه به احتمال چنین خسارت هایی.

تجزیه و تحلیل های مربوط به اعتبار و سایر تحلیل ها ، از جمله رتبه بندی ها ، و اظهارات موجود در محتوا ، بیانیه های نظر از تاریخ بیان آنها است و نه بیانیه های واقعیت. نظرات ، تجزیه و تحلیل ها و تصمیمات تصدیق رتبه بندی S& P (در زیر توضیح داده شده است) توصیه هایی برای خرید ، نگه داشتن یا فروش اوراق بهادار یا تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری نیستند و به مناسب بودن امنیت نمی پردازند. S& P هیچ تعهدی برای به روزرسانی مطالب به دنبال انتشار به هر شکل یا فرمت فرض نمی کند. به مطالب نباید اعتماد کرد و جایگزینی برای مهارت ، قضاوت و تجربه کاربر ، مدیریت آن ، کارمندان ، مشاوران و یا مشتری در هنگام سرمایه گذاری و سایر تصمیمات تجاری نیست. S& P به عنوان یک وام دهنده یا مشاور سرمایه گذاری عمل نمی کند ، مگر در مواردی که به این ترتیب ثبت شده است. در حالی که S& P اطلاعاتی را از منابع به دست آورده است که معتقد است قابل اعتماد است ، S& P حسابرسی را انجام نمی دهد و هیچ وظیفه ای برای دقت یا تأیید مستقل از هرگونه اطلاعاتی که دریافت می کند ، انجام نمی دهد. انتشارات مربوط به رتبه بندی ممکن است به دلایل مختلفی منتشر شود که لزوماً به اقدامات کمیته های رتبه بندی وابسته نیستند ، از جمله ، اما محدود به آن ، انتشار یک به روزرسانی دوره ای در مورد رتبه بندی اعتباری و تجزیه و تحلیل های مرتبط است.

به حدی که مقامات نظارتی به یک آژانس رتبه بندی اجازه می دهند در یک حوزه قضایی رتبه بندی را که در حوزه قضایی دیگر برای برخی از اهداف نظارتی صادر شده است ، تصدیق کند ، S& P این حق را برای خود محفوظ می دارد که در هر زمان و در اختیار تنها خود چنین تصدیق را به حالت تعلیق درآورد. احزاب S& P هرگونه وظیفه ای را که ناشی از تکالیف ، عقب نشینی یا تعلیق یک تأیید و همچنین هرگونه مسئولیت در قبال هرگونه خسارتی است که گفته می شود به حساب آن متحمل شده است ، رد می کنند.

S& P فعالیت های خاصی از واحدهای تجاری خود را از یکدیگر جدا می کند تا استقلال و عینیت فعالیتهای مربوطه خود را حفظ کند. در نتیجه ، برخی از واحدهای تجاری S& P ممکن است اطلاعاتی داشته باشند که در دسترس سایر واحدهای تجاری S& P نباشد. S& P سیاست ها و رویه هایی را برای حفظ محرمانه بودن اطلاعات غیر عمومی دریافت شده در ارتباط با هر فرآیند تحلیلی ایجاد کرده است.

گزینه های باینری چیست...
ما را در سایت گزینه های باینری چیست دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مهدی امینی‌خواه بازدید : 24 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 20:58