روند فروش سهام IPO چیست؟

ساخت وبلاگ

در

سرمایه گذاری در IPO روند جدیدی در بازار مالی است زیرا با استفاده از مزایا و مزایای زیادی همراه است. بنابراین قبل از سرمایه گذاری ، اجازه دهید دانش دقیقی در مورد عوامل مختلف IPO داشته باشیم.

برخی از دلایل اصلی افزایش تعداد سرمایه گذاران متقاضی IPO ، افزایش آگاهی در مورد مزایای آن ، روند کاربرد ساده ، شفافیت قیمت و توانایی کمک به تحقق اهداف بلند مدت است. پس از ذکر شرکت ، می توانید سهام IPO را بفروشید یا آنها را برای رسیدن به اهداف بلند مدت خود حفظ کنید. با این حال ، اگر تصمیم دارید سهام IPO خود را بفروشید ، باید از نظر استراتژیک فکر کنید و برای آن برنامه ریزی کنید. مقاله را بخوانید تا بدانید قبل از فروش و نحوه فروش چه چیزی را باید در نظر بگیرید. اما قبل از ادامه کار ، بیایید به سرعت اصول اولیه را تجدید نظر کنیم.

IPO چیست؟

IPO یا پیشنهاد عمومی اولیه فرایندی است که از طریق آن یک شرکت خصوصی با ارائه سهام خود برای اولین بار به یک شرکت دولتی تبدیل می شود. از طریق IPO ، نام این شرکت در بورس اوراق بهادار ذکر شده است و سهام آن برای تجارت مردم در دسترس خواهد بود. اگر سهام در IPO به شما اختصاص یابد ، این سهام به حساب DEMAT شما اعتبار می یابد. حال ، خواه بخواهید سهام خود را بفروشید یا آنها را نگه دارید ، تماس شماست. با این حال ، شما باید قبل از فروش سهام خود عوامل خاصی را در نظر بگیرید.

عواملی که باید قبل از فروش سهام IPO در نظر بگیرید

بیایید نگاهی به عواملی بیندازیم که قبل از اینکه عمیق تر به نحوه فروش آن بپردازیم ، برای فروش سهم IPO در نظر بگیریم.

1. خطر

مانند هر ابزار بازار دیگر ، IPO شامل ریسک است. بنابراین ، شما باید قبل از تصمیم گیری ، قابلیت های ریسک پذیری و تأثیر فروش سهام IPO خود را در نمونه کارها خود در نظر بگیرید.

2. پیامدهای مالیاتی

یکی از مهمترین مواردی که باید در مورد فروش سهام IPO بدانید این است که دستاوردهای این فروش مشمول مالیات است. اگر سهام اختصاص داده شده در IPO را در یک روز لیست یا در سال اول لیست به فروش می رسانید ، مسئولیت پرداخت مالیات سود کوتاه مدت بر سود خود را خواهید داشت. از طرف دیگر ، اگر بعد از یک سال سهام را بفروشید ، می توانید مالیات های خود را بهتر بهینه کنید.

3. محدودیت های فروش

به طور کلی ، یک دوره قفل برای فروش سهام IPO برای جلوگیری از پرتاب سهام وجود دارد که می تواند باعث کاهش ارزش بازار سهام شود. تأیید کنید که آیا محدودیت هایی برای فروش سهام و تصمیم گیری در مورد فروش خود بر این اساس وجود دارد.

چگونه سهام اختصاص داده شده در IPO را بفروشیم؟

هنگامی که تصمیم به فروش سهام IPO گرفتید ، هر یک از استراتژی های زیر برای شما مفید خواهد بود.

1. در روز لیست بفروشید

طبق محققان و تحلیلگران ، اعتقاد بر این است که بیشتر IPO ها در مقایسه با سایر جلسات تجاری تمایل به عملکرد خوب در یک روز لیست دارند. بنابراین ، فروش در یک روز لیست بهتر از فروش بعد از 2-3 سال در نظر گرفته می شود. با این حال ، شما باید به جلسه قبل از بازار توجه داشته باشید تا تصمیم بگیرید که آیا در روز لیست بفروشید یا خیر ، زیرا تخمین معقولی از محل فروش سهام ارائه می دهد. به عنوان مثال ، اگر یک جلسه قبل از بازار 70-80 ٪ بازده داشته باشد ، تصمیم خوبی برای فروش در روز لیست است.

2. فروش جزئی در یک روز لیست برای تأمین هزینه های خود

فروش فقط سهام جزئی یک روش عالی برای بازیابی سرمایه گذاری اولیه شما در حالی که بخشی از آن را حفظ می کند. بیایید این را با یک مثال درک کنیم - آقای A هر یک 150 سهم در هر 200 پوند دارد و کل سرمایه گذاری وی 30،000 پوند است. اگر قیمت سهام در یک روز لیست 40 ٪ به شما بازگردد ، قیمت افتتاح 280 پوند خواهد بود. براساس این استراتژی ، وی برای بازیابی مبلغ سرمایه گذاری شده باید از 150 سهم 108 سهم بفروشد. او می تواند 42 سهم باقیمانده را برای مدت طولانی نگه داشته شود تا بازده خوبی کسب کند. با استفاده از این استراتژی ، می توانید هزینه هایی را که در هنگام سرمایه گذاری متحمل شده اید ، پوشش دهید. در صورت افزایش قیمت سهام در آینده به شما کمک می کند تا سود کسب کنید.

3. فروش در اقساط

استراتژی دیگری که می توانید اجرا کنید فروش مقادیر کمی در یک زمان است. طبق این استراتژی ، می توانید پس از پایان گزارش های سه ماهه شرکت ، فروش را انتخاب کنید. این می تواند برای شما سودمند باشد زیرا این ایده را به شما می دهد که آیا احتمالاً قیمت سهام در سه ماهه آینده کاهش می یابد یا افزایش می یابد.

4- فروش 50 ٪ پیش رو و 10 ٪ در هر سه ماه

این یکی دیگر از استراتژی های فروش اقساطی است ، اما تفاوت به جای فروش مقادیر مساوی است ، شما 50 ٪ پیش فرض را می فروشید و سرمایه گذاری اولیه خود را بازیابی می کنید. 50 ٪ باقیمانده ، شما می توانید بر اساس گزارش سه ماهه شرکت ، 5 قسط 10 ٪ را بفروشید. به طور کلی ، این استراتژی با شرکت های ذکر شده در حدود 40-50 ٪ سود کار کرده است.

توجه: توجه داشته باشید که این استراتژی های فروش عمومی هستند و نتایج حاصل از اینها کاملاً به جایگاه و اهداف مالی شما بستگی دارد. لطفاً با مشاور مالی خود صحبت کنید تا به شما در برنامه ریزی بهتر کمک کند.

چه موقع سهام IPO را بفروشید؟

سؤال مهم دیگری که در ذهن مطرح می شود این است که چه زمانی می توانید سهام IPO را بفروشید ، درست است؟فروش سهام IPO کاملاً به اهداف مالی شما بستگی دارد. با این حال ، قبل از فروش ، شما باید بدانید که صرف نظر از استراتژی فروش مورد استفاده ، چقدر سود خود را می گیرید و از بازار خارج می شوید.

به طور کلی ، سرمایه گذاران تمایل دارند سهام خود را در روز لیست IPO ها بفروشند زیرا قیمت ها در مقایسه با پایان سال بیشتر است. به عبارت ساده ، هیچ زمان مناسبی برای فروش سهام IPO وجود ندارد زیرا ممکن است براساس اهداف مالی خود از یک سرمایه گذار به دیگری متفاوت باشد. نکته مهم دیگری که باید بدانید این است که ، در یک روز لیست ، معاملات از ساعت 10:00 بر خلاف ساعت 09:15 صبح در روزهای عادی آغاز می شود. بنابراین ، شما فقط باید استراتژی فروش مناسب را در زمان مناسب برای خروج از بازار برای کسب سود اجرا کنید.

IPO فرایندی است که از طریق آن یک شرکت خصوصی به سمت عموم می رود و سرمایه گذاران فرصتی برای تبدیل شدن به بخشی از شرکت با پتانسیل رشد بالا در مراحل اولیه دارند. از آنجا که آینده غیرقابل پیش بینی است ، داشتن یک برنامه خروج حتی برای IPO یک ضرورت است قبل از اینکه سفارشات خود را تنظیم کنید. استراتژی های فوق برای شروع برنامه ریزی استراتژی خروج خود مفید خواهد بود ، و همچنین می توانید آنها را متناسب با اهداف مالی خود تغییر دهید. پس از اطمینان از برنامه های سرمایه گذاری خود ، سفر خود را با باز کردن یک حساب DEMAT شروع کنید.

حساب DEMAT رایگان را باز کنید!

از کارگزاری صفر در تحویل سهام لذت ببرید

به مشتریان 1 CR+ ما بپیوندید

مقالات مرتبط

از کارگزاری صفر در تحویل سهام لذت ببرید

Enjoy Zero Brokerage on Equity Delivery

از کارگزاری صفر در تحویل سهام لذت ببرید

لینک را برای بارگیری برنامه دریافت کنید

شرکت ما از نظر مشتریان فعال در NSE از سال های 2018-19 یکی از بزرگترین خانه بروکینگ خرده فروشی کامل در هند از نظر مشتریان فعال در NSE است. ما یک شرکت خدمات مالی با رهبری فناوری هستیم که خدمات کارگزاری و مشاوره ای ، بودجه حاشیه ، وام علیه سهام را ارائه می دهد. بیشتر بدانید

کارگزاران سهام می توانند اوراق بهادار را به عنوان حاشیه مشتری فقط از طریق تعهد در سیستم سپرده گذاری W. E. F. بپذیرند. 1 سپتامبر 2020.

  • شماره تلفن همراه و شناسه ایمیل خود را با کارگزار سهام/واریز سهام خود به روز کنید و OTP را مستقیماً از واریز در شناسه ایمیل و/یا شماره تلفن همراه خود دریافت کنید تا تعهد ایجاد کنید.
  • 20 ٪ یا "var + elm" را بپردازید که هر کدام بالاتر از حاشیه پیش فرض ارزش معامله برای تجارت در بخش بازار نقدی باشد.
  • سرمایه گذاران ممکن است لطفاً به سؤالات متداول مبادله (سؤالات متداول) صادر شده از مرجع دایره ای NSE/INSP/45191 مورخ 31 ژوئیه 2020 و NSE/insp/45534 مورخ 31 آگوست 2020 و سایر دستورالعمل های صادر شده از هر از گاهی در این رابطه مراجعه کنند.
  • اوراق بهادار/MF/اوراق قرضه خود را در صورتحساب حساب تلفیقی صادر شده توسط NSDL/CDSL هر ماه بررسی کنید.< SPAN> سرمایه گذاران ممکن است به سؤالات متداول مبادله (سؤالات متداول) صادر شده از Vide Circular Reference nse/insp/45191 مورخ 31 ژوئیه 2020 و NSE/insp/45534 مورخ 31 آگوست 2020 و سایر دستورالعمل های صادر شده از زمان به موقع مراجعه کنند. این نظر

اوراق بهادار/MF/اوراق قرضه خود را در صورتحساب حساب تلفیقی صادر شده توسط NSDL/CDSL هر ماه بررسی کنید. سرمایه گذاران ممکن است لطفاً به سؤالات متداول مبادله (متداول) مراجعه کنید (سؤالات متداول) صادر شده به صورت دایره ای NSE/INSP/45191 مورخ 31 ژوئیه 2020 و NSE/NSE/NSE/NSE/NSE/NSE/NSE/45191Insp/45534 مورخ 31 آگوست 2020 و سایر دستورالعمل های صادر شده هر از گاهی در این رابطه.

اوراق بهادار/MF/اوراق قرضه خود را در صورتحساب حساب تلفیقی صادر شده توسط NSDL/CDSL هر ماه بررسی کنید.

"از معاملات غیرمجاز در حساب معاملات/DEMAT خود جلوگیری کنید. شماره های تلفن همراه/شناسه ایمیل خود را با کارگزاران سهام/شرکت کننده سپرده گذاری خود به روز کنید. هشدارها/اطلاعات مربوط به معامله خود را دریافت کنید/کلیه بدهی ها و سایر معاملات مهم در حساب تجارت/DEMAT مستقیماً از مبادله/CDSL در پایان روز. به نفع سرمایه گذاران صادر شده است. ""KYC یک بار تمرین است در حالی که در بازارهای اوراق بهادار انجام می شود - هنگامی که KYC از طریق واسطه ثبت شده SEBI (کارگزار ، DP ، صندوق متقابل و غیره) انجام شود ، هنگام نزدیک شدن به واسطه دیگر ، دیگر نیازی به انجام همان فرآیند ندارید.""نیازی به صدور چک توسط سرمایه گذاران در هنگام عضویت در IPO نیست. فقط شماره حساب بانکی را بنویسید و به فرم درخواست وارد شوید تا در صورت تخصیص ، به بانک خود اجازه پرداخت پرداخت را وارد کنید. هیچ نگرانی برای بازپرداخت به عنوان پول در حساب سرمایه گذار باقی مانده است.""ما می دانیم که برخی از مشاوران سرمایه گذاری ممکن است به اعضای عمومی از جمله مشتریان ما نزدیک شوند ، نمایندگی از این که آنها شرکای ما هستند ، یا نشان می دهد که مشاوره سرمایه گذاری آنها بر اساس تحقیقات ما است. لطفاً توجه داشته باشید که ما هیچ شخص ثالثی را برای ارائه هر یک از آنها درگیر نکرده ایمخدمات مشاوره سرمایه گذاری از طرف ما. ما گزارش های تحقیقاتی خود یا داده های شخصی یا مالی مشتریان خود را با اشخاص ثالث به اشتراک نمی گذاریم و هیچ شخصی را مجاز به نمایندگی از ما به هر روشی نکرده ایم. افرادی که بر اساس چنین توصیه هایی سرمایه گذاری می کنندتمام یا بخشی از سرمایه گذاری های خود را به همراه هزینه ای که به چنین افراد بی پروا پرداخت می شود ، از دست دهید. لطفاً در مورد هر تماس تلفنی که ممکن است از افراد نماینده برای چنین مشاوران سرمایه گذاری دریافت کنید ، محتاط باشید. از طریق پیوندهای پست الکترونیکی ، WhatsApp یا پیام کوتاه پرداخت نکنید. لطفاً اطلاعات شخصی یا مالی خود را با هیچ شخص بدون Verificat مناسب به اشتراک نگذاریدیونهمیشه از طریق یک کارگزار ثبت نام شده تجارت کنید. "" "" "" با علاقه عمومی توسط Angel One Limited (که قبلاً با عنوان Angel Broking Limited شناخته می شد) صادر شده و دارای دفتر ثبت شده خود در 601 ، طبقه ششم ، ستاره Ackruti ، Central Road ، Midc ، Andheri East ، Mumbai - 400093، تلفن: +91 22 4000 3600 ، نمابر: + 91 22 2835 8811. "

حساب DEMAT رایگان را باز کنید!

از کارگزاری صفر در تحویل سهام لذت ببرید

به مشتریان 1 CR+ ما بپیوندید

از کارگزاری صفر در تحویل سهام لذت ببرید

به مشتریان 1 CR+ ما بپیوندید

از تحویل سهام رایگان برای طول عمر لذت ببرید

100 ٪ رایگان را باز کنید* DEMAT & TRADING A/C اکنون!

حداقل هزینه کارگزاری

0 ₹ کارگزاری در سرمایه گذاری سهام و 0 AMC برای سال اول مسطح.

با ARQ Prime ، یک موتور سرمایه گذاری مبتنی بر قاعده تصمیمات هوشمندانه بگیرید

تجارت یا سرمایه گذاری در هر نقطه ، در هر زمان با برنامه یا سیستم عامل های وب ما

سفر سرمایه گذاری خود را با ما ، سریعترین شرکت FinTech در حال رشد هند

"از معاملات غیرمجاز در حساب معاملات/DEMAT خود جلوگیری کنید. شماره های تلفن همراه/شناسه ایمیل خود را با کارگزاران سهام/شرکت کننده سپرده گذاری خود به روز کنید. هشدارها/اطلاعات مربوط به معامله خود را دریافت کنید/کلیه بدهی ها و سایر معاملات مهم در حساب تجارت/DEMAT مستقیماً از مبادله/CDSL در پایان روز. به نفع سرمایه گذاران صادر شده است. ""KYC یک بار تمرین است در حالی که در بازارهای اوراق بهادار انجام می شود - هنگامی که KYC از طریق واسطه ثبت شده SEBI (کارگزار ، DP ، صندوق متقابل و غیره) انجام شود ، هنگام نزدیک شدن به واسطه دیگر ، دیگر نیازی به انجام همان فرآیند ندارید.""نیازی به صدور چک توسط سرمایه گذاران در هنگام عضویت در IPO نیست. فقط شماره حساب بانکی را بنویسید و به فرم درخواست وارد شوید تا در صورت تخصیص ، به بانک خود اجازه پرداخت پرداخت را وارد کنید. هیچ نگرانی برای بازپرداخت به عنوان پول در حساب سرمایه گذار باقی مانده است.""ما می دانیم که برخی از مشاوران سرمایه گذاری ممکن است به اعضای عمومی از جمله مشتریان ما نزدیک شوند ، نمایندگی از این که آنها شرکای ما هستند ، یا نشان می دهد که مشاوره سرمایه گذاری آنها بر اساس تحقیقات ما است. لطفاً توجه داشته باشید که ما هیچ شخص ثالثی را برای ارائه هر یک از آنها درگیر نکرده ایمخدمات مشاوره سرمایه گذاری از طرف ما. ما گزارش های تحقیقاتی خود یا داده های شخصی یا مالی مشتریان خود را با اشخاص ثالث به اشتراک نمی گذاریم و هیچ شخصی را مجاز به نمایندگی از ما به هر روشی نکرده ایم. افرادی که بر اساس چنین توصیه هایی سرمایه گذاری می کنندتمام یا بخشی از سرمایه گذاری های خود را به همراه هزینه ای که به چنین افراد بی پروا پرداخت می شود ، از دست دهید. لطفاً در مورد هر تماس تلفنی که ممکن است از افراد نماینده برای چنین مشاوران سرمایه گذاری دریافت کنید ، محتاط باشید. از طریق پیوندهای پست الکترونیکی ، WhatsApp یا پیام کوتاه پرداخت نکنید. لطفاً اطلاعات شخصی یا مالی خود را با هیچ شخص بدون Verificat مناسب به اشتراک نگذاریدیونهمیشه از طریق یک کارگزار ثبت نام شده تجارت کنید. "" "" "" با علاقه عمومی توسط Angel One Limited (که قبلاً با عنوان Angel Broking Limited شناخته می شد) صادر شده و دارای دفتر ثبت شده خود در 601 ، طبقه ششم ، ستاره Ackruti ، Central Road ، Midc ، Andheri East ، Mumbai - 400093، تلفن: +91 22 4000 3600 ، نمابر: + 91 22 2835 8811. "

آیا از قبل حساب دارید؟وارد شدن

حق چاپ - کلیه حقوق محفوظ است

گزینه های باینری چیست...
ما را در سایت گزینه های باینری چیست دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مهدی امینی‌خواه بازدید : 27 تاريخ : شنبه 5 فروردين 1402 ساعت: 7:54