انواع چکش های فلزات

ساخت وبلاگ

Types of Metalsmithing Hammers

انتخاب یک نوع چکش مناسب برای کار فلزات یا جواهرات به ندرت به سادگی انتخاب یکی از نزدیکان شما است. انواع مختلف چکش ها کاربردهای مختلفی دارند و هر سبک برای استفاده در نظر گرفته شده کاملاً مناسب است. یک PDF از انواع چکش های فلزی را بارگیری کنید. همچنین می توانید شرح متن این اطلاعات را در زیر بخوانید.

جمع کردن چکش

در رابطه با یک سهام بلند برای تشکیل ورق فلز در کاسه ها ، گلدان ها و سایر اشکال توخالی استفاده می شود. این چکش در سطح بیرونی فلز استفاده می شود و ورق در آن روی غرفه بالایی با زاویه ای جزئی قرار گرفته است. مقطع هر دو صورت مستطیل شکل با یک منحنی عمودی اندک است. اندازه و وزن متفاوت است.

تشکیل چکش

در سطح داخلی کاسه ها و اشکال دیگر برای ایجاد یا پالایش سطح خمیده و برای غرق شدن یا کشش چنین اشکال استفاده می شود. با استفاده از هر دو سهام فولادی و اشکال چوب استفاده می شود. چهره های چکش گنبدی ، کوچک یا برجسته تر هستند و باید از نزدیک با منحنی فرم که چکش شده است مطابقت داشته باشد.

چکش چکش

برای تصحیح سطح بیرونی اشکال خمیده و مسطح ، از بین بردن علائم چکش معرفی شده در هنگام افزایش یا تشکیل استفاده می شود. صورت ها می توانند گرد یا مربع با یک سطح کمی خمیده یا کاملاً مسطح باشند. از آنجا که این یک چکش تمام شده است ، چهره ها باید به یک آینه صیقل دهند. اندازه و وزن متفاوت است.

چکش مرزی/هم مرز

به عنوان یک چکش خاردار ، از آن برای تشکیل توده های شعاعی یا چین و چروک ها در یک دیسک فلزی استفاده می شود. این اولین قدم در برخی از تکنیک های افزایش است. به عنوان یک چکش هم مرز ، از آن برای ایجاد لبه روی یک کاسه یا بشقاب استفاده می شود. مقطع مستطیل باریک با یک منحنی عمودی برجسته است. وزن معمولی 200-300 گرم است.

چکش برجسته

از نظر شکل مشابه با یک چکش تشکیل دهنده ، از این چکش برای ایجاد مناطق مرتفع با ضربه زدن به فلز از پشت ، شبیه به Repoussé استفاده می شود. چهره ها به طور معمول از قطر کوچکتر از یک چکش تشکیل دهنده هستند و گنبدی بالاتری دارند. هر چکش دارای دو چهره با اندازه متفاوت است.

تعقیب چکش

از چهره بزرگ این چکش تخصصی برای اعتصاب انتهای ابزارها و مشت های تعقیب استفاده می شود ، نه برای تماس مستقیم با کار شما. به راحتی توسط دسته منحصر به فرد شکل آن مشخص می شود: در یک انتها لامپ و نازک در جایی که سر در آن وصل شده است. دسته "بهاری" کنترل چکش را افزایش داده و خستگی دست را کاهش می دهد.

چکش پرچ

انتهای گوه به شکل مناسب برای پخش سرهای پرچ مناسب است ، در حالی که انتهای مسطح ، که می تواند دارای یک مقطع مربع یا گرد باشد ، برای پالایش سرهای پرچ به خوبی کار می کند. همچنین به عنوان یک چکش هدف کلی مفید است.

چکش گلداسمیت

در طراحی بسیار شبیه به یک چکش پرچ ، با یک صورت صلیب و یک صورت مسطح. چکش به خوبی متعادل و سبک برای پرچین و جعل سبک استفاده می شود.

چکش

اگرچه بیشتر با آهنگر همراه است ، اما چکش صلیب چکش یک هدف کلی خوب است. موارد استفاده عبارتند از: جعل ، پرچ ، ابزارهای فولادی قابل توجه و غیره

چکش چکش

احتمالاً قابل تشخیص ترین سبک چکش در خارج از میدان فلزات است. یک چکش هدف کلی خوب با یک صورت مسطح و یک صورت "peen" گرد. برای پخش یا "پیری" سرهای پرچ ، ابزارهای فلزی قابل توجه و جعل سبک مفید است.

برنجی

از بازارهای برنجی در شرایطی استفاده می شود که می خواهید از نازک شدن یا مشخص شدن فلز خود در صورت چکش یا برای تمبرهای فلزی جلوگیری کنید. هنگامی که از ابزارهای تمبر استفاده می شود ، بازار برنجی از حرکت ناخواسته جلوگیری می کند زیرا نسبت به چکش های فولادی ، بازتاب کمتری دارد.

Dead Blow Mallet

در داخل سر این چکش حفره ای پر از شات استیل قرار دارد. پس از ضربه ، شلیک از یک انتهای سر به سمت دیگر حرکت می کند ، چکش را تثبیت می کند ، باعث کاهش بازگرداندن و افزایش نیروی محرکه می شود. سر پلاستیکی (یا لاستیک) مانع از مشخص شدن سطح کار و کاهش بیشتر شوک می شود.

چاک دار

بازارهای چوبی ساده می توانند با برش ، تشکیل و شن و ماسه سرهای چوب سخت به شکل های مختلف ، برای طیف گسترده ای از کارها سازگار شوند. بازارهای چوبی به شکل گوه به ویژه قبل از بالا بردن فرم های فلزی برای شکل گیری گیرها مفید هستند. نرم تر از فولاد و برنج ، صورت چوب سطح کار شما را مشخص نمی کند.

چلیک

شبیه به یک چوب چوب چوب ، زیرا این فلز شما را نشان نمی دهد ، تنها با دوام تر. سر از چرمی ساخته شده است که به شکل سیلندر چرخانده شده و با پوسته آغشته شده است. در طیف گسترده ای از قطر صورت موجود است. همچنین برای افزایش نیروی محرکه با یک مرکز سرب در دسترس است.

چلیک پلاستیکی

برای چکش زدن در شرایطی که نمی خواهید سطح کار خود را علامت گذاری کنید. با یک سر فلزی که دارای صورت پلاستیکی قابل جابجایی یا به عنوان یک سر یک تکه است که کاملاً از پلاستیک ساخته شده است. مواد پلاستیکی به طور معمول چگالی بالا ، نایلون غیر متخلخل است.

گزینه های باینری چیست...
ما را در سایت گزینه های باینری چیست دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مهدی امینی‌خواه بازدید : 16 تاريخ : دوشنبه 7 فروردين 1402 ساعت: 16:22