نه قالب ، نه مگس: چگونه می توان تا هالووین را جک-او را تازه نگه دارید

ساخت وبلاگ

برای بسیاری از آمریکایی ها ، کدو تنبل به این معنی است که پاییز در اینجا است. در پیش بینی ، کافی شاپ ها ، رستوران ها و فروشگاه های مواد غذایی تبلیغات عطر و طعم کدو تنبل خود را در اواخر ماه اوت ، یک ماه قبل از شروع رسمی پاییز آغاز می کنند. و خریداران در روزهای گرم و شرجی اواخر تابستان شروع به خرید محصولات تازه تزئینی زمستانی مانند کدو تنبل و کدو عمامه می کنند.

اما این میوه ها - بله ، گیاه شناسی ، کدو تنبل و کدو میوه ای هستند - برای همیشه دوام ندارند. و حتی اگر خیلی زود آنها را بخرید و حک کنید ، ممکن است آنها را به هالووین تبدیل نکنند.

من به عنوان یک آسیب شناس گیاهی ، باغبان و متعصب کدو تنبل خود توصیف شده ، من هم به طرز جسورانه موفق شده ام و بدبختانه در رشد ، کنده کاری درست و نگه داشتن این کدو تنبل های زمستانی نمادین در اواخر ماه اکتبر شکست خورده ام. در اینجا چند نکته وجود دارد که می تواند به حکاکی حماسه شما در روز مردگان کمک کند.

Decaying Halloween pumpkin

این فانوس جک حک شده از کدو تنبل با یک بیماری قارچی موجود ، Blight Southe ، علائم پوسیدگی نرم به خصوص در اطراف بینی و چشم را نشان می دهد. ساختارهای مانند توپ مانند که در داخل سوکت چشم تشکیل می شوند ، قارچ هستند. مت کاسون ، CC BY-SA

کدو تنبل سالم را انتخاب کرده و آن را با دقت حمل کنید

این ممکن است آشکار به نظر برسد ، اما به همان روشی که راهرو محصول را خریداری می کنید ، برای کدو تنبل خرید کنید. این که آیا قصد حک کردن آنها را دارید یا نه ، کدو تنبل هایی را که آسیب دیده ، دندانپزشکی یا بیمار نیستند ، انتخاب کنید. آیا ساقه سست است؟آیا استراحت روشنی در پوست وجود دارد؟آیا در قسمت بیرونی نقاط خیس شده با آب وجود دارد؟

بیماری های پس از برداشت-مواردی که پس از برداشتن کدو تنبل از تاک رخ می دهد-می توانند در هر جایی بین مزرعه ای که در آن رشد کرده اند و مرحله جلوی شما اتفاق بیفتد اتفاق بیفتد. کبودی یا ترک این امکان را به قارچ های فرصت طلب ، باکتری ها ، قالب های آب و حشرات کوچک امکان حمله و استعمار کدو تنبل شما می دهد. نگه داشتن دست نخورده بدون نقص و ساقه ، کدو تنبل با ارزش شما را به ماندگاری طولانی تر تضمین می کند.

Soft rot in a squash

با پیشرفت پوسیدگی نرم در کدو تنبل ، ظاهر خیس آب گسترش می یابد و در نهایت خمیر مانند پای کدو تنبل پخته شده آبکی می شود. مت کاسون ، CC BY-SA

سفر به خانه نیز مهم است. بیشتر ما حیوانات خانگی ، بچه ها ، چکمه های پیاده روی گل آلود و مواد غذایی را در اتومبیل های خود حمل می کنیم ، که باعث می شود وسایل نقلیه ما ظروف پتری ظروف غول پیکر و باکتری های مشترک محیطی را به خود اختصاص دهند. برخی از این میکروب ها می توانند کدو تنبل های مظنون شما را استعمار کنند.

کدو تنبل خود را در مسیر خانه خود ایمن کنید تا آنها دچار کبودی یا شکستگی ساقه نشوند. خانواده من اغلب برای محافظت از ما از کمربند ایمنی استفاده می کنند. پس از خانه ، کدو تنبل خود را با ساقه حمل نکنید ، که می تواند منجر به شکستن شود ، به خصوص اگر بزرگ و سنگین باشد.

آنها را تمیز و خشک نگه دارید

کدو تنبل ها بیشتر زندگی خود را در مزارع می گذرانند و در بالای خاک ایجاد می شوند که با قارچ ها ، باکتری ها ، قالب های آب و حیوانات ساکن خاک مانند نماتدها ، حشرات و کنه ها روبرو می شوند. از بین بردن این ارگانیسم ها و هر تخم مرغی که ممکن است در پوست کدو تنبل شما قرار داشته باشد ، به حفظ آن کمک می کند.

برای خلاص شدن از شر آنها ، کدو تنبل های خود را ترجیح دهید ، ترجیحاً با یک یا دو سفید کننده سفید. این امر به ویژه در صورتی که قصد حک کردن آنها را داشته باشید بسیار مهم است: سوراخ کردن لبه های کثیف با یک ابزار تیز ، این بازدید کنندگان مشتاق را عمیق تر در قلب کدو تنبل شما معرفی می کند. حتما از ابزارهای تمیز نیز استفاده کنید. میکروب ها می توانند در مقادیر کمی از بقایای کدو تنبل که در دندان های چاقوهای حکاکی کثیف گیر کرده اند ، ساکن و ضرب شوند.

حتی اگر کدو تنبل خود را حک کنید ، پاک کردن آن ایده بدی نیست ، زیرا ممکن است کبودی یا ترک های کوچکی داشته باشد که به راحتی نادیده گرفته می شوند.

کدو تنبل توخالی کاملاً بیرون می آیند ، اما بیش از حد از آن استفاده نکنید

بخش اعظم کار حک کردن کدو تنبل شامل جدا کردن رشته ها و دانه های فیبر در داخل آن از خمیر سخت تر است که دیوارهای کدو تنبل را تشکیل می دهد. همانطور که از قسمتهای کدو تنبل استفاده می کنید ، دیوارهای داخلی را برای تکه های پوسیده نرم یا بافت های تیره ، که ممکن است توسط باکتری ها ، قارچ ها یا قالب های آب مستعمره شده باشد ، کاملاً بازرسی کنید. کدو تنبل های بیمار گاهی اوقات بوی خاموش تولید می کنند ، بنابراین از بینی خود نیز استفاده کنید.

اگر این مسائل را هنگام حک کردن پیدا کردید ، ممکن است بخواهید کدو تنبل دیگری را حک کنید. همچنین می توانید به جای حک کردن آنها ، کدو تنبل خود را رنگ کنید ، که این امر نیاز به همسالان در داخل است.

برخی از آموزش های آنلاین و فیلم های YouTube توصیه می کنند که دیوارهای کدو تنبل را نازک کنید تا بتوانید شمع یا چراغ LED را از آن عبور دهید. اما اگر دیوارها را خیلی نازک می کنید ، حوزه های جک و فانوس شما تبدیل به زبانه های پوستی با رنگ داخلی می شوند زیرا خمیده ها و تغییر شکل های خمیر پالپ می شوند. یک فانوس بدون دندان هیچ کس را نمی ترساند.

یکی دیگر از مزایای حفظ دیوارهای ضخیم تر این است که شما را قادر می سازد حکاکی سه بعدی را امتحان کنید. این شامل شکل دادن به سطح کدو تنبل است زیرا شما می توانید یک تکه چوب را بدون شکستن پوسته حک کنید و می تواند نتایج چشمگیری ایجاد کند.

برخی از افراد پس از اتمام آنها ، کدو تنبل حک شده خود را در سفید کننده رقیق یا آب سرکه خیس می کنند. اما این تکنیک یک شمشیر دو لبه است: اضافه کردن رطوبت رایگان بیشتر به شاهکار شما ، از اسپورهای قالب بادی و باکتری های لکه دار برای استعمار آن دعوت می کند. با این حال ، استفاده از روکش سبک ژله نفتی یا روغن نباتی در تمام قسمت های در معرض می تواند ماندگاری کدو حلوایی مجسمه شما را افزایش دهد.

mold on a carved pumpkin

قارچ های رشته ای مانند پنی سیلیم در بسیاری از محیط ها رایج هستند و حتی می توانند مانند آنچه در اینجا نشان داده شده است ، یک فانوس تازه سفید شده را استعمار کنید. به مستعمرات کوچک سبز داخل دهان حک شده و در پشت دیوار کدو تنبل توجه کنید. مت کاسون ، CC BY-SA

از ایجاد خود محافظت کنید

اکتبر یک ماه مرطوب با باران های مکرر در بسیاری از مناطق باران ایالات متحده است که بر روی فانوس شما در حال سقوط است ، هر قالب موجود در محله را دعوت می کند تا اقامتگاه را در آن یا روی آن قرار دهد. به همین دلیل ، توصیه می کنم کدو تنبل خود را روی یک ایوان پوشیده شده نگه دارید یا آنها را از داخل خانه در یک پنجره نمایش دهید.

خوب است اگر برخی از قالب ها در داخل آن شکل بگیرند ، زیرا همه قارچ ها باعث ایجاد لکه های نرم نمی شوند - بیماری هایی که لکه های مرطوب تولید می کنند ، قارچ می شوند و سیاه می شوند. اگر یک کدو تنبل روی دیوارهای داخلی بیش از حد کپک زده می شود ، آن را به بیرون از منزل منتقل کنید تا از تولید اسپورهای زیادی در خانه خود جلوگیری کنید.

هنگامی که کدو تنبل شما شروع به قالب بندی و فروپاشی می کند ، آن را در محل دفن زباله پرتاب نکنید. آن را برای گوزن های محله خود یا در بالای شمع کمپوست خود قرار دهید. یا یک نقطه در حیاط خود پیدا کنید که در آن بتوانید با گذشت زمان آن را تخریب کنید ، تا زمانی که به موقع برای وصله کدو تنبل سال آینده به خاک برگردد.

این مقاله از مکالمه تحت مجوز Creative Commons منتشر شده است.

گزینه های باینری چیست...
ما را در سایت گزینه های باینری چیست دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مهدی امینی‌خواه بازدید : 26 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 17:43