آیا هر کسی می تواند معامله گر تمام وقت موفق باشد؟

ساخت وبلاگ

من می خواهم کار را ترک کنم و به دنبال یک معامله گر تمام وقت هستم. می خواستم بدانم آیا می توانم یک معامله گر تمام وقت موفق باشم؟

آیا می خواهید در سهام مناسب با قیمت مناسب سرمایه گذاری کنید؟

آیا اخیراً یک فرصت سرمایه گذاری عالی را از دست داده اید؟دیگر نه. کتاب من به سرمایه گذاران خرده فروشی هندی کمک می کند تا تصمیمات درستی برای سرمایه گذاری بگیرند.

من اغلب این سوال را می‌پرسم که چیزی شبیه به این است.

من یک شغل [شرایط شغلی] دارم که در آن [مبلغی (در محدوده 10 تا 25 هزار)] در ماه درآمد دارم، اما از شغلم راضی نیستم. من می خواهم کار را ترک کنم و به دنبال یک معامله گر تمام وقت هستم. می خواستم بدانم آیا می توانم یک معامله گر تمام وقت موفق باشم؟

برای پاسخ به این سوال، من باید چیزهای بیشتری بدانم و به همین دلیل معمولاً چند سوال مطرح می کنم.

  1. مبلغی که به عنوان یک معامله گر تمام وقت به دنبال معامله و سرمایه گذاری هستید چقدر است؟
  2. تخصص شما در بازار چیست؟من مطمئناً می دانم که شخصی که این سؤال را می پرسد بیشتر اوقات یک تازه کار در بازار است یا قصد دارد وارد بازار شود، اما هنوز ترجیح می دهم این سؤال را بپرسم.
  3. آیا تحلیل تکنیکال را برای درک احساسات بازار و نحوه عملکرد بازار در نظر گرفته اید؟

1. مقدار سرمایه گذاری

اکثر اوقات مردم به دنبال سرمایه گذاری 100000 روپیه یا کمتر هستند و هدف آنها 10 تا 25 هزار در ماه است که به این معنی است که آنها سعی می کنند پول را در بازه زمانی 1 ساله دوبرابر کنند.

من الان 7 سال است که وارد بازار شده ام و هنوز پولم را در هر بازه زمانی 365 روزه دو برابر نکرده ام. اگر به یکی از بحث‌برانگیزترین معاملاتی که من در اینجا به اشتراک گذاشتم نگاه کنید، جایی که فقط در یک معامله بیش از 50000 کسب کردم، آن فقط 4٪ از کل سرمایه‌گذاری من بود. اگر بتوانم هر ماه یک چنین معامله ای را به طور مداوم انجام دهم (که کاملاً بعید است) و ضرری نداشته باشم (که باز هم غیرممکن است زیرا ضررهای استاپ را زدم) باز هم ممکن است نتوانم پول خود را در یک سال معین دو برابر کنم. من فقط 12 برابر 4٪ سود می کنم که 48٪ از مبلغ سرمایه گذاری من است.

بنابراین پاسخ من این است که خیر، شما نمی توانید یک معامله گر تمام وقت باشید و موفق باشید زیرا انتظار زیادی از بازار دارید.

بنابراین اکنون این سوال پیش می آید که هنگام معامله و سرمایه گذاری در بازار چه بازدهی را می توانید انتظار داشته باشید. به طور ایده‌آل در محدوده 1% تا 2% در ماه برای شروع و هنگامی که شما تمام تایمر با چند سال تجربه هستید، می‌توانید آن را حدود 2% تا 3% افزایش دهید.

در حالت ایده آل شما باید بتوانید سرمایه گذاری خود را در بازه زمانی 3 تا 4 ساله دو برابر کنید و نه قبل از آن. اگر انتظار بیشتری از این دارید، به عنوان یک معامله گر تمام وقت موفق نخواهید بود.

2. تخصص بازار

من بیشتر اوقات می دانم که به این سوال پاسخ می دهم اما هنوز ترجیح می دهم از آن بپرسم زیرا این جالب ترین بخش است. دلیل اینکه من از آنها این سؤال را می پرسم این است که با صلاحیت تحصیلی B. Tech معمولاً در محدوده 10 تا 20 کیلوگرم در هر ماه حقوق دریافت می کنید. بنابراین B. Tech یک دوره 4 ساله است اما به طور معمول ما حداقل 3 تا 4 سال را می گیریم که دارای مدرک و سپس یک کار هستیم.

کارفرمای و کارآفرین من دیدگاه متفاوتی دارم. بنابراین اگر من از آن طرف آن را نگاه کنم. برای ساختن 10 تا 25 کیلوگرم در هر ماه ، شما 3 تا 5 سال از وقت خود را برای آموزش خود سرمایه گذاری کرده اید.

بنابراین فکر می کنید اکنون فقط می توانید وارد بازار شوید و به همین مقدار بپردازید؟آیا فکر نمی کنید در مورد نحوه عملکرد بازار باید به آموزش و پرورش بپردازید؟

مهمتر از آن من سعی می کنم توضیح دهم که بازار یک بازی با مبلغ صفر است. این بدان معناست که کسی برای به دست آوردن پول باید برای دیگران پول از دست بدهد. مشاغل دیگر مانند شغل شما بازی صفر نیستند یا ممکن است رستوران باشند. اگر به یک رستوران می روید و هزینه غذا را پرداخت می کنید ، برای غذا و محیط به تجارت رستوران پرداخت می کنید. بنابراین رستوران به عنوان یک تجارت از شما و شما به عنوان مشتری هزینه می کند.

وقتی صحبت از بازار می شود ، کل مبلغ پول در بازار از طرف افرادی است که پول درآمدی سخت خود را سرمایه گذاری می کنند. بنابراین اگر شما در بازار سود کسب می کنید ، به این معنی است که شخص دیگری مجبور است همان پول را از دست بدهد. بله ممکن است چنین اتفاقی بیفتد که او ممکن است پول را از دست ندهد فقط در هنگام خرید سهام ، اما اگر نتواند شخص دیگری را پیدا کند که حتی با قیمت بالاتر خریداری کند ، ممکن است در نهایت مجبور شود از دست بدهد.

بنابراین در این بازی صفر ، سرمایه گذاران هوشمند به افرادی که آماده هستند بدون اطلاعات زیاد آماده باشند ، نیاز دارند تا بتوانند به راحتی پول را برای به دست آوردن آنها از دست بدهند. 90 ٪ از مردم پول در بازار از دست می دهند و بنابراین بقیه 10 ٪ از مردم می توانند سودهای خوش تیپ کسب کنند.

بنابراین اگر می خواهید بدون اطلاع از بازار وارد بازار شوید ، برای شما دشوار خواهد بود که از آن 90 ٪ افراد به آن 10 ٪ افراد منتقل شوید.

3. تجزیه و تحلیل فنی

اگر می خواهید یک معامله گر تمام وقت باشید ، تجزیه و تحلیل فنی ضروری است. برای سرمایه گذاری های طولانی مدت 3+ سال ، تجزیه و تحلیل فنی قابل غفلت است اما برای معامله گران و سرمایه گذاران که می خواهند کمتر از 3 سال سرمایه گذاری کنند ، مورد غفلت قرار می گیرد. بیشتر اوقات مردم به تازگی در مورد این اصطلاح شنیده اند یا در مورد تجزیه و تحلیل فنی چند ترفند در وبلاگ ها را خوانده اند و بنابراین می خواهید به بازار شیرجه بزنید تا آن ترفندها را امتحان کنید.

من سعی می کنم آنها را از انجام چنین اشتباهات متوقف کنم زیرا این مربوط به آن ترفندها نیست بلکه به عنوان یک معامله گر ، باید نبض بازار را بر اساس فنی درک کنید.

چگونه یک معامله گر موفق باشیم؟

به عنوان یک معامله گر چگونه می توان موفقیت را تعریف کرد که آیا او به عنوان یک معامله گر موفق است یا خیر؟

در بعضی مواقع استراحت طولانی از بازار می گذارم زیرا همه چیز همانطور که انتظار دارم کار نمی کند. بهتر است تجارت نکنید از اینکه در 90 ٪ افرادی که پول را از دست می دهند سعی در مجبور کردن چیزها دارند. من همچنین اشتباه می کنم همانطور که پیش بینی کردم سقوط بازار در ژانویه تا مارس 2014 که هرگز اتفاق نیفتاد.

اگر بر اساس میزان پول من سرمایه گذاری کرده ام و چه مبلغی را بازپرداخت می کنید ، ممکن است من موفقیتی در نظر نگیرم زیرا بیشتر اوقات من وقت برای انجام معاملات و بیشترین تولید از پول دروغ نمی گویمدر حساب Demat من

بنابراین اگر بر اساس اشتباهات فوق در مورد من قضاوت کنید ، ممکن است بگویید که من یک معامله گر موفق نیستم.

دیدگاه متفاوتی برای آن وجود دارد.

من چند وبلاگ دارم (یک وبلاگ دیگر در مورد آزاد سازی) که در آن به طور مرتب می نویسم ، مدیر انجمن برنامه نویسی آنلاین نسبتاً بزرگ ، مشتریان خارج از کشور من و چند همکاری دیگر.

بنابراین من یک معامله گر تمام وقت نیستم اما هنوز هم تقریباً 70 ٪ از معاملات انجام شده توسط من را تخمین می زنم ، وقتی به هدف رسیدم ، 18 ٪ وقتی به ضرر رسیدم و استراحت هیچ سود و سود و ضرر ندارد. در وسط بسیاری از موارد برای مقابله با آن ، اگر بتوانم آن شماره ها را مدیریت کنم ، بسیار خوب است که تا آنجا که من نگران هستم. من می گویم من یک معامله گر موفق هستم.

نتیجه

حضور در بازار یک اسپرینت نیست بلکه یک ماراتن است. فقط در زمان مناسب و قیمت مناسب در سهام مناسب سرمایه گذاری کنید و سپس به سرمایه گذاری خود توجه کنید تا در بازار موفق باشید. نظرات خود را در نظرات زیر به اشتراک بگذارید و اگر فکر می کنید این مقاله برای دوستان خود مفید خواهد بود ، حتماً آن را با آنها به اشتراک بگذارید.

گزینه های باینری چیست...
ما را در سایت گزینه های باینری چیست دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مهدی امینی‌خواه بازدید : 14 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 22:52