دلارهای رمزنگاری یا استابلوها چیست؟

ساخت وبلاگ

cryptocurrency قرار است انقلابی باشد و اینگونه است. اما این نیز بدنام ناپایدار است. اغلب یک روز به ارتفاعات سرگیجه می رسد و در روز بعد به اعماق روده می رسد. نیازی به گفتن نیست ، نوسانات عظیم دقیقاً باعث اعتماد به نفس مشتری نمی شود.

رمزنگاری سنتی مانند بیت کوین یا اتر توسط وثیقه پشتیبانی نمی شود. این تا حدودی به همین دلیل است که به طور قابل توجهی در ارزش نوسان می کند. با این حال ، stablecoins توسط دارایی ها پشتیبانی می شوند. این باعث می شود آنها کمتر جیوه شوند. معمولاً استابلوک ها مانند دلار آمریکا از ارز پشتیبانی می شوند. اما آنها همچنین می توانند توسط دارایی های دیگری مانند املاک و مستغلات ، طلا یا حتی سایر ارزهای رمزنگاری شده وثیقه شوند.

stablecoins را وارد کنید-دارایی دیجیتالی راک ثابت

اما همه ارزهای رمزپایه ناپایدار نیستند. برخی از آنها ارزش خود را به دارایی های پایدار در دنیای واقعی ، مانند دلار ایالات متحده نشان می دهند. از آنجا که 1 دلار آمریکا همیشه 1 دلار آمریکا است ، این دارایی های دیجیتال دارای ارزش هستند که به دارایی زیربنایی که در آن پیگیری می شود گره خورده است.

از آنجا که این دارایی های دیجیتالی از نظر ماهیت پایدار هستند ، آنها به عنوان stablecoins لقب می گیرند. stablecoins جایگزین کم نظیری و عملی تر برای رمزنگاری سنتی ارائه می دهد.

stablecoins توسط وثیقه پشتیبانی می شود

رمزنگاری سنتی مانند بیت کوین یا اتر توسط وثیقه پشتیبانی نمی شود. این تا حدودی به همین دلیل است که به طور قابل توجهی در ارزش نوسان می کند. با این حال ، stablecoins توسط دارایی ها پشتیبانی می شوند. این باعث می شود آنها کمتر جیوه شوند. معمولاً استابلوک ها مانند دلار آمریکا از ارز پشتیبانی می شوند. اما آنها همچنین می توانند توسط دارایی های دیگری مانند املاک و مستغلات ، طلا یا حتی سایر ارزهای رمزنگاری شده وثیقه شوند.

بسته به وثیقه که از آنها حمایت می کند ، stablecoins به سه دسته تقسیم می شوند:

1. stablecoins fiat-colledatedized

تثبیت های فیات-کولیک شده توسط پول صادر شده توسط دولت ها پشتیبانی می شوند. این شامل ارزهایی مانند USD ، EUR یا GBP است. تا زمانی که اقتصاد کشور ارز پایدار بماند ، Stablecoins تحت حمایت فیات نیز خواهد بود. Tether (USDT) و سکه USD (USDC) دو نمونه محبوب هستند.

stablecoins با حمایت فیات وثیقه 1: 1 است. این بدان معناست که برای هر stablecoin در گردش ، یک واحد ارز (1 دلار) در یک حساب بانکی برای تهیه نسخه پشتیبان از آن نگهداری می شود. اگر می خواهید در StableCoin خود به صورت نقدی تجارت کنید ، معادل آن را مستقیماً از صادرکننده ، مانند Circle for USDC StableCoin دریافت می کنید ، یا آن را در مبادله رمزنگاری مانند Coinbase خریداری می کنید. در صورت بازپرداخت آن با صادرکننده ، Stablecoins مربوط به مبلغی که بازیابی کرده اید از گردش خارج می شود.

2. stablecoins-colledated-collediated

stablecoins collaryditized commodity توسط کالاها پشتیبانی می شوند. برخی از نمونه های دارایی به عنوان وثیقه شامل روغن ، طلا و سایر فلزات گرانبها است. Digix Gold (DGX) یک Stablecoin محبوب است که توسط طلا پشتیبانی می شود. در blockchain Ethereum صادر می شود.

داشتن دارایی دیجیتالی که توسط کالاها به عنوان وثیقه پشتیبانی می شود ، مزایایی دارد. اگر کالا با گذشت زمان قدردانی کند - همانطور که اغلب در مورد طلا نیز وجود دارد - پس از آن Stablecoin نیز به آن چسبیده است. خرید و تسویه حساب Stablecoins سریعتر و ارزان تر از اوراق بهادار است که توسط کالاها پشتیبانی می شوند.

3. stablecoins crypto-colledatedized؟

stablecoins crypto-colledaryized دارای ارزهای رمزنگاری دیگری است که از آنها حمایت می کند. ارزش آنها به 1 دلار ایالات متحده است. نمونه بارز DAI است ، Stablecoin که توسط Cryptocurrency Ether (ETH) پشتیبانی می شود. دای پتانسیل زیادی دارد و فقط در بین جامعه Defi محبوبیت زیادی دارد. ما در پست بعدی DAI را به عمق پوشش خواهیم داد.

چگونه می توان یک دارایی دیجیتالی که توسط ارزهای رمزپایه پشتیبانی می شود از نظر ارزش پایدار باشد؟این امر ممکن است به دلیل اینکه بیش از حد از همیشگی استفاده می شود-به این معنی که همیشه باید رمزنگاری بیشتری داشته باشد که از یک Stablecoin-ایجاد انگیزه و مکانیسم های مدیریت وثیقه در سیستم پشتیبانی می شود. این بدان معناست که یک stablecoin که دارای 100 دلار ارزش است ، اغلب با 150 تا 400 دلار cryptocurrency مانند اتر پشتیبانی می شود. ارزش بیش از 100 دلار بافر در برابر افت قیمت و نوسانات بازار اتر را ارائه می دهد.

برخی از stablecoins بدون هیچ جانبی هستند

برخی از stablecoins نادر غیرقانونی هستند. آنها به صورت الگوریتمی مشتق شده و مدیریت می شوند. اما آیا این یک پارادوکس نیست؟چگونه می توانند بدون وثیقه از نظر ارزش پایدار بمانند؟دلار آمریكا یك بار از طلا حمایت می شد ، اما دیگر نیست. این ارزش دارد زیرا همه به ارزش آن اعتقاد دارند. همین اصل در مورد استابلوهای غیر متمایز اعمال می شود.

استابلهای غیر کولیسم شده تجربی هستند و به اندازه سایر انواع stablecoin قابل اعتماد نیستند. عرضه و تقاضا ارزش stablecoins غیر متمایز را تعیین می کند. پس از اتمام تقاضا ، stablecoin های جدید معرفی می شوند. هنگامی که تقاضا کم است ، stablecoins از استخر دور می شود. این مقدار را نسبتاً پایدار نگه می دارد. الگوریتم های رایانه حاکم بر استخر موجود از stablecoins غیر متمایز است.

stablecoins چندین مزیت ارائه می دهد

چرا باید از stablecoins استفاده کنید؟آنها چندین برنامه و چیزهای زیادی برای ارائه دارند:

  • stablecoins سریع و بسیار مقرون به صرفه تر است تا بتوانند روی blockchains حرکت کنند تا پول از آنجا که معاملات مربوط به stablecoins تغییر ناپذیر است و تقریباً فوراً تسویه می شود.
  • آنها با اتصال به اینترنت در دسترس هر کسی در جهان هستند.
  • آنها قابل برنامه ریزی هستند و چندین کاربرد آن دارند-پرداخت کالا و خدمات ، پرداخت همسالان ، حواله ها ، سرمایه گذاری ها و موارد دیگر.
  • آنها یک روش جایگزین برای کسب درآمد ارائه می دهند.

برنامه کتانی از دلار رمزنگاری (USDC) استفاده می کند

برنامه کتانی به شما امکان می دهد دلار در دنیای واقعی خود را به دلار رمزنگاری تبدیل کنید-USDC StableCoin خاص است-و آنها را به استخر نقدینگی مرکب واریز کنید. USDC 1: 1 به دلار ایالات متحده است. شما می توانید در امور مالی غیرمتمرکز (DEFI) شرکت کنید و به دلار USDC خود در ترکیب از طریق برنامه کتانی سود کسب کنید.

stablecoins ... مفید هستند

Stablecoins تمام نقاط قوت cryptocurrency ، یعنی قابلیت برنامه نویسی ، زمان تسویه سریع و سوابق تغییر ناپذیر و همچنین تعدادی از نقاط ضعف آنها را به ارث می برد. ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین اخیراً در حال فریب خوردن هستند ، اما Stablecoins در حال افزایش روند و در عوض افزایش ارزش است. در آوریل 2020 ، بیش از 9 میلیارد دلار ارزش استابلکونهای با ارزش آمریكا در سطح جهان در حال گردش هستند. ممکن است به زودی Stablecoins در محبوبیت منفجر شود.

بیاموزید که چگونه از رمزنگاری خود محافظت کنید و هرگز در مورد عبارات بذر گمشده ، کلاهبرداری فیشینگ و هک ها دیگر نگران نباشید:

گزینه های باینری چیست...
ما را در سایت گزینه های باینری چیست دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مهدی امینی‌خواه بازدید : 17 تاريخ : شنبه 5 فروردين 1402 ساعت: 7:55