آیا MT4 باید محبوب ترین پلتفرم تجارت FX باقی بماند؟

ساخت وبلاگ

متا معامله گر 4 غالب ترین بستر معاملاتی در دنیای تجارت فارکس است. اگرچه Ctrader و Ninjatrader با بخشی از معامله گران فارکس نیز محبوب هستند و همچنین ویژگی های خوبی را ارائه می دهند ، اما استفاده از آنها توسط معامله گران خرده فروشی به اندازه استفاده MT4 گسترده نیست. ثابت شده است که MT4 یک بستر بسیار محبوب در بین بازرگانان خرده فروشی و کارگزاران است. در واقع ، آنقدر محبوب است که Metaquotes Inc زمان بسیار دشواری را برای پیشبرد اتخاذ سکوی MT5 ، ساخته شده است که به عنوان جانشین MT4 ساخته شده است.

تصویب MT4 توسط کارگزاران خرده فروشی فارکس چنان گسترده ای بوده است که به سختی می توان به مواردی که MT4 را به مشتریان خود ارائه نمی دهد ، دشوار است. این واقعاً به دلیل طیف گسترده ای از ویژگی ها و ویژگی های موجود در MT4 نیست. در عوض ، این بیشتر مربوط به کارگزاران نیست که مایل به از دست دادن سهم بازار خود به سایر کارگزاران رقیب هستند که آنچه را که بازار می خواهد ارائه می دهند. در حال حاضر ، معامله گران در سراسر جهان همچنان MT4 را ترجیح می دهند ، حتی اگر شواهد کافی وجود داشته باشد تا نشان دهد که به سرعت در حال تبدیل شدن به یادگار دهه گذشته است و واقعاً نباید جایی را در ابتدای دهه 3 هزاره جدید داشته باشد. بشر

با وجود محبوبیت MT4 در بین بازرگانان و کارگزاران ، کاستی های مختلفی دارد. بسیاری از این کاستی ها با سکوی MT5 مورد توجه قرار گرفته است. یک تصور غلط کلی در مورد MT5 وجود دارد. بسیاری از افراد احساس می کنند که این یک نسخه به روز شده MT4 است ، در حالی که این یک نرم افزار کاملاً متفاوت از MT4 است. این اختلافات را می توان مشاهده کرد که MT4 با MT5 مقایسه می شود.

 1. MT4 به عنوان یک برنامه 32 بیتی طراحی شده است ، به این معنی که کل رم که می تواند از آن استفاده کند محدودیت 3 گیگابایت دارد. نرم افزار استاندارد صنعت ، به ویژه پروتکل های امنیت سایبری برای سیستم عامل های معاملاتی ، بر روی فناوری 64 بیتی و 128 بیتی ساخته شده است. بنابراین ، MT4 یک بستر تجاری منسوخ است که نمی تواند با خواسته های مدرن بازارهای مالی امروز رقابت کند.
 2. MT4 در درجه اول به عنوان بستری برای تجارت جفت ارز ساخته شده بود. این مفهوم اصلی بود. در مقابل ، MT5 برای تجارت چندین دارایی طراحی شده است که نه تنها جفت فارکس ، بلکه CFDS را در شاخص ها ، کالاها ، سهام و اخیراً ارزهای رمزنگاری نیز شامل می شود.
 3. تفاوت های ظریف اما قابل توجهی در رابط های دو سیستم عامل تجاری وجود دارد. MT5 شامل ویژگی های اضافی مانند افزایش تعداد بازه های زمانی ، شاخص های فنی بیشتر و ویژگی های اضافی است. به عنوان مثال ، MT4 دارای 9 بار قاب است ، در حالی که MT5 دارای 21 بار فریم است. بازه های زمانی اضافی فرصت بیشتری را برای معامله گر برای تجزیه و تحلیل عمیق بازار فراهم می کند.
 4. شاید مهمترین تفاوت بین MT4 و MT5 ، حضور عمق بازار (DOM) در MT5 باشد. عمق ابزار بازار حاکی از قیمت های مختلفی است که در آن علاقه به خرید و فروش وجود دارد و حجم تجارت مربوطه در هر قیمت. این ابزار در درک جریان بازار بسیار مهم است که در نهایت دیکته می کند که قیمت آن به آنجا می رود. در همین حال ، به قیمت های تاریخی چندین سهام و دارایی های تجاری در نمودارهای TradingView نگاه کنید.
 5. آزمایش استراتژی در MT5 چند رشته است ، همانطور که در MT4 که تک رشته ای است. این یعنی چی؟آزمایش استراتژی چند رشته ای امکان استقرار کامل منابع رایانه ای را فراهم می کند ، که باعث می شود این روند کارآمدتر شود. تعداد بی نهایت عوامل از راه دور می تواند به رایانه وصل شود.

در اینجا برخی از ویژگی های دیگر که در MT5 یافت می شود ، که در MT4 وجود ندارد.

 • یک عملکرد چت جامعه تعبیه شده.
 • یک تقویم اقتصادی.
 • امکان انتقال وجوه بین حسابها.
 • پر کردن سفارش جزئی.
 • فوری پر یا کشتن.
 • عملکرد Netting در معرض (یک استراتژی پیشرفته محافظت).
 • فشرده سازی زیپ فایل ورود خودکار.

اینها همه پیشرفت در MT5 است که با خواسته های بازارهای مالی امروز سازگار است. با استفاده از MT4 ، برای معامله گران خرده فروشی بسیار دشوار خواهد بود که از اجراهایی استفاده کنند که باعث می شود آنها پایدار سودآور باشند.

نتیجه

به راحتی می توان گفت که MT5 ارتقاء MT4 نیست ، اما در واقع یک بستر معاملاتی است که از MT4 پیشرفته تر است. پیشرفت در MT5 باید این پلتفرم را به بستر خرید خرده فروشی فارکس و تجارت CFD تبدیل کند. شاید اگر متاکووت ها و کارگزاران شریک زندگی آن بتوانند پیشرفت هایی را که در MT5 یافت می شود و تأثیر مثبتی در نتایج معاملاتی به نمایش بگذارند ، شاید ما شاهد پذیرش بیشتر MT5 در سراسر هیئت مدیره باشیم.

برای دریافت ایده های عالی از سایر معامله گران ، در TradingView.com به صورت رایگان مشترک شوید

پیدا کردن ما

خیابان Tseriou and Naxou 1 Street ، بلوک طبقه اول 105 ، استروولوس 2043 نیکوزیا قبرس

گزینه های باینری چیست...
ما را در سایت گزینه های باینری چیست دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مهدی امینی‌خواه بازدید : 21 تاريخ : دوشنبه 7 فروردين 1402 ساعت: 15:24